BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Gelbėjo sukibusius pelėdžiukus

Ketvirtadienį “Šiaurės rytų” redakcijos telefonu skambino susijaudinusi Pabiržės seniūnijos Daumėnų kaimo gyventoja Ona Barysienė. Moteris sakė neturinti aplinkosaugininkų telefono numerio ir prašė tarpininkauti, kad būtų galima išgelbėti du jaunus pelėdžiukus. Moteris pasakojo, kad jos sodyboje esančios obels viršūnėje pelėda buvo pasidariusi lizdą. Pastarosiomis naktimis daumėniškė vis girdėdavusi ūbaujant pelėdžiukus.

Iš pradžių nekreipdavusi dėmesio, galvojusi, kad taip turi būti.

Į kaimą skinti obuolių atvažiavo moters vaikai. Užlipę į obelį jie pamatė, kad lizde esantys pelėdžiukai negali pajudėti, nes jų kojytės susipynusios į didžiulį gumulą.

Lizdą ant žemės žmonės atsargiai nukėlė, nupjovę obels viršūnę.

Paukščius dvi valandas operavo Biržų rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai - veterinarijos gydytojos Vaida Vološina, Ina Kutkuvienė ir tarnybos vadovas Adolfas Rinkūnas.

Paaiškėjo, kad lizdą pelėdžiukų mama buvo susisukusi iš aliuminio vielos, „kitkinių” raiščių, įvairių troselių.

Į šias medžiagas maždaug dviejų mėnesių amžiaus pelėdžiukų kojos buvo įsipynusios, vieno jų kojytė jau pradėjusi gangrenuoti. Dėl to jau pagal amžių turintys skraidyti pelėdžiukai negalėjo pajudėti.

Į Daumėnus nuskubėjęs rajono aplinkos apsaugos agentūros inspektorius Artūras Griška pelėdžiukus nugabeno į Biržų rajono valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą.

Šios tarnybos darbuotojai Vaida Vološina, Ina Kutkuvienė ir Adolfas Rinkūnas kartu su inspektoriumi Artūru Griška paukščiukų kojas bandė atnarplioti naudodami žirkles ir peilius. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad dalį kojos vienam paukščiui teks amputuoti.

Veterinarijos specialistai paukščius operavo dvi valandas. Vienam paukščiui teko amputuoti dalį kojos pirštų, kitam - vieną.

„Šansų gyventi paukščiai turi. Po operacijos dėl patirto streso lesti atsisakė. O šiandien pasiūlytus jautienos gabaliukus lesa, atrodo pakankamai žvalūs”, - penktadienį kalbėjo tarnybos vadovas A. Rinkūnas.

Viena veterinarijos specialistė sakė norėtų šiuos paukščius slaugyti ir globoti Rokiškio rajone, kur gyvena.

A. Griška prisiminė, kad prieš penkerius metus netoli Daumėnų kaimo jam teko gelbėti gaisrininkų iš šulinio ištrauktą jauną pelėdą.

„Gali būti, kad šie pelėdžiukai yra tos pačios išgelbėtos pelėdos. Juk jos sėslios”, - svarstė A. Griška.

Jurgita Vitkauskienė

“Šiaurės rytai”

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras