BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Festivalis “Mandala” rugpjūčio 5-7 dienomis

Vasara - puikus metas propaguoti sveiką gyvenimo būdą, pasirūpinti ne tik kūnu, bet ir vidiniu pasauliu. Šįmet Lietuvos festivalių sąrašą papildys išskirtinės koncepcijos festivalis „Mandala” - tai psichologinių ir dvasinių praktikų, netradicinės medicinos ir kūrybos sintezė. Renginys vyks rugpjūčio 5-7 dienomis apie 30 km atstumu nuo Vilniaus kaimo turizmo sodyboje „Aukštupys” (Šalčininkų raj.).

Kas yra „Mandala”?

Festivalio pavadinimas „Mandala” buvo parinktas neatsitiktinai. Ji, išvertus iš sanskrito kalbos, reiškia ratą, diską, sferą. Plačiąja prasme šis žodis reiškia dėsningumą arba simetrišką struktūrą, išsidėsčiusią apie visa apjungiantį centrą. Viso pasaulio religijos naudoja mandalas kaip Dieviškumo ir vienybės simbolį. Psichoterapijoje uždaras mandalos ratas atlieka palaikomąją funkciją, t. y. palaiko pažeistą ir neharmoningą žmogaus ego.

Festivalio organizatorė Sigita Dabulskytė teigia, kad žmonėms būtų labai naudinga susipažinti su įvairiais būdais, padedančiais tobulėti, jaustis laimingesniais, sveikesniais. Šiam tikslui yra parengusi programą, sudarytą iš 4 dalių, simbolizuojančių keturis visatos elementus: žemę, ugnį, orą ir vandenį.

Nuo dvasinių praktikų iki kūrybinio tobulėjimo

Kiekviena programos dalis atstovaus tam tikrų užsiėmimų grupes, pavyzdžiui, oras - dvasines praktikas, ugnis - kūrybą, vanduo - psichologiją, o žemė - žemiškąsias praktikas.

Festivalio lankytojai tuo pat metu galės rinktis vieną iš 4 siūlomų užsiėmimų, o norintys paklausyti muzikos, galės atsipalaiduoti įrengtoje chillout erdvėje.

Keletas svečių, atvyksiančių į festivalį:

Meksikietė, šiuo metu gyvenanti Lietuvoje, Amya Bernal iš Hara centro Kaune. Festivalio metu ji ves vieną iš labiausiai transformuojančių praktikų AUM. Šią meditaciją sudaro 13 stadijų, kurios leidžia paeksperimentuoti su įvairiais mūsų emocinio gyvenimo aspektais - pykčiu, meile, liūdesiu, juoku ir išreikšti šias emocijas saugioje aplinkoje. Taip pat ji ves juoko terapijos užsiėmimą.

Jogos mokytojas Vyrenijus iš Šri Šri jogos centro ves kūno tempimo ir visiško atsipalaidavimo pratimus.

Lina Rudaitienė iš dvasinio ir sveikatingumo centro „Udumbara” ves rebefingo užsiėmimą bei paskaitą apie pozityvų mąstymą. Rebefingas - tai sąmoningo kvėpavimo technika. Jos metu žmogus guli ir intensyviai kvėpuoja. Tai padeda pasiekti harmonijos būseną, atverti savo vidinius sielos, dvasinius gebėjimus ir tokiu būdu valyti kūną, jausmus, mintis nuo sukaupto streso bei įtampos.

Alicija Eiliakas iš studijos „Menas būti” organizuoja Gongų maudynes. Jų metu žmonės klausysis gongų garsų, kurie atpalaiduoja, harmonizuoja žmogų.

Laima Barbora Pauliukėnė ves fraktalų terapiją - tai tam tikra piešimo technika, kurios esmė - žmogaus būsenos diagnostika, prognozė ir korekcija, kūrybiškumo atskleidimo bei savirealizacijos priemonė, meditacija.

Kolektyvas „Drum Fever” mokins mušti būgnais.

Talismanus gamins juvelyrė Ditė Dilginienė ir kt.

Informacija festivalio lankytojams

S. Dabulskytė kviečia dalyvauti tėvelius kartu su savo atžalomis. Festivalyje darbuosis auklyčių komanda iš „Smaragdo miesto”, kuri prireikus pasirūpins mažyliais.

Išalkę galės paskanauti vegetariškų patiekalų lauko valgyklėlėse prieinamomis kainomis.

Kadangi festivalis propaguoja sveiką gyvenimo būdą, į alkoholinių gėrimų vartojimą festivalio metu organizatorė atsiliepia taip: „Labai tikiuosi, kad žmonės bus sąmoningi ir supras, kad atvyksta susipažinti su įvairiomis praktikomis bei padirbėti su savimi, papraktikuoti ir alkoholio nesiveš. Jis festivalyje nebus pardavinėjamas.”

Dalyviams bus užtikrintas ramus miegas, nes naktimis nevyks jokie renginiai. Žinoma, norint gerai išsimiegoti, dalyviai turės nepamiršti atsivežti palapines, miegmaišius ir kilimėlius, jei reikia. Festivalio rytas prasidės apie 7-8 valandą bendru užsiėmimu.

Ekologija festivalyje

Kadangi ekologija daro įtaką ir žmonių, ir gamtos sveikatos gerovei, festivalis propaguoja prie visų kitų idėjų ir ekologiškąsias. Atvykę dalyviai galės pasiklausyti paskaitų apie sveiką mitybą, ekologiją, gydomąsias žoleles bei pasidaryti patys natūralią ekologišką kosmetiką. Lauko kavinukėse bus pardavinėjamas maistas, gaminamas iš ekologiškų produktų. Medžiagų marginimo dirbtuvėse bus galima perdirbti savo seną šviesų rūbelį, numarginant naujomis spalvomis. Taip pat kviečiame žmones atsivežti natūralias apsisaugojimo nuo uodų priemones - citrinas, natūralius prausimosi reikmenis bei gerbti gamtą nešiukšlinant. Be to, festivalis propaguoja dvasines vertybes, kurios yra priešingybė perdėtam materializmui bei vartotojiškumui.

Daugiau informacijos rasite www.mandala-festival.lt

Prašome registruotis iš anksto, kad žinotume dalyvių skaičių: mandalosfestivalis@gmail.com

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras