BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

ES prekybos taršos leidimais laukia pokyčiai

Iki šių metų pabaigos prognozuojamas kone 1,4 mlrd. ES apyvartinių taršos leidimų perteklius. Mažėjant į atmosferą išmetamo anglies dvideginio kainoms siūloma dalies leidimų teršti pardavimą atidėti. Aplinkos komiteto nariai kartu su ekspertais pirmadienį aptarė, kaip reformuoti ES prekybos taršos leidimais sistemą. Dėl ekonominės krizės smukus gamybai pramonėje išmetamų teršalų kiekis sumažėjo daugiau negu tikėtasi, todėl įmonių poreikis įsigyti apyvartinius taršos leidimus taip pat sumažėjo.

Per pastaruosius ketverius metus jų kaina nukrito nuo 30 iki 8,46 eurų už toną anglies dvideginio.

Kitąmet, prasidėjus trečiajam prekybos etapui (2013-2020 m.), leidimai teršti įmonėms bus paskirstomi per aukcionus.

Komisija pasiūlė 900 milijonų sumažinti 2013-2015 m. aukcionuose parduotinų leidimų skaičių, atidedant jų pardavimą vėlesniam laikotarpiui.

„Neišmintinga sąmoningai užtvindyti leidimais rinką, kurioje jų ir taip per daug”, - pažymėjo ES klimato komisarė Connie Hedegaard.

EP narių reakcija

Aplinkos komiteto pirmininkas ir pranešėjas šiuo klausimu Matthias Groote (Socialistai ir demokratai, Vokietija) teigė, kad siūlomi pakeitimai tik leis laimėti šiek tiek laiko.

Tuo tarpu kiti EP nariai abejojo Komisijos kišimosi į taršos leidimų rinką nauda.

„Komisijos galimybė keisti planą kada panorėjus kenkia teisiniam saugumui. Tai jau pakenkė investiciniam klimatui Europoje. Kam reikia didinti sąnaudas, kai siekiame ekonomikos augimo”, - klausė Eija-Riitta Korhola (Europos liaudies partija, Suomija).

Jai pritarė ir Tadeusz Cymański („Laisvės ir demokratijos” frakcija, Lenkija), kritikuodamas politikų kišimąsi į rinką.

„Komisija jau turi galimybę daryti smulkius pakeitimus. Kodėl nepasinaudota šia galimybe”, - komisarės klausė Chris Davis (Liberalai ir demokratai, Jungtinė Karalystė).

Kita vertus, Žaliųjų atstovas Bas Eickhout (Nyderlandai) ragino imtis dar ryžtingesnių priemonių rinkai subalansuoti.

Europos Parlamento informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras