BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

ES ekologinės gamybos logotipas visuotinai įsigalioja nuo 2012 m. liepos 1 d.

Baigiasi dvejų metų pereinamasis laikotarpis, per kurį ekologiškų maisto produktų sektorius turi pradėti laikytis ES ženklinimo taisyklių. Nuo 2012 m. liepos 1 d. ES ekologinės gamybos logotipas bus privalomas visiems ES valstybėse narėse pagamintiems ir reikiamas normas atitinkantiems fasuotiems ekologiškiems produktams. Nefasuotų ir importuotų ekologiškų produktų pakuotes žymėti ekologinės gamybos logotipu nebus privaloma. Kartu su ES ženklu bus galima ir toliau naudoti kitus privačius, regioninius ar nacionalinius logotipus.

ES ekologinės gamybos logotipas „Europos lapas” pristatytas 2010 m. liepos 1 d. Buvo numatyta, kad jis taps privalomas visiems produktams, tačiau prieš tai, siekiant padėti ūkio subjektams prisitaikyti prie naujųjų taisyklių ir užtikrinti, kad jau turimų pakuočių nereikėtų išmesti, buvo nustatytas dvejų metų pereinamasis laikotarpis. Vizualiniame logotipo lauke taip pat turėtų būti pateiktas kontrolės institucijos kodo numeris ir nurodyta, kur žemės ūkio žaliavos užaugintos. Neseniai Eurobarometro parengtoje ataskaitoje „Europiečių požiūris į maisto saugumą, maisto kokybę ir kaimo vietoves”, kuri bus paskelbta netrukus, pateikiama informacija apie ES ekologinės gamybos logotipą ir vilties teikianti žinia, kad nuo 2010 m. liepos mėn., kai logotipas buvo pristatytas, jį ėmė atpažinti ketvirtis (24 %) ES piliečių.

Už ES žemės ūkį ir kaimo plėtrą atsakingas Komisijos narys Dacianas Cioloșas sakė: „Tikimės, kad ES logotipas ilgainiui visoje ES taps visuotinai atpažįstamu ekologiškos maisto gamybos simboliu ir leis vartotojams būti tikriems, kad produktai yra pagaminti laikantis ES ekologinio ūkininkavimo normų.”

Pagrindiniai faktai

Ketinimą skatinti ekologinį ūkininkavimą įvedant privalomą ES ekologinės gamybos logotipą valstybės narės parėmė 2007 m. Siekdama surasti originalų logotipo dizainą, Komisija 2009 m. surengė konkursą, kuriame dalyvavo per 3400 meno ir dizaino studentų, o 2010 m. pradžioje piliečiai balsavo ir išrinko tris geriausius pasiūlymus.

ES ekologiškų produktų vartojimas pastaraisiais metais nuolat augo - šiuo metu jam tenka apie 2 % ES rinkos. Per pastarąjį dešimtmetį smarkiai išaugo ir gamyba - dabar apie 5 % ES žemės ūkio naudmenų ir per 2 % ūkių (daugiau kaip 200000 ūkių) yra pripažinti ekologiškais.

Politikos srityje šiais metais pasiektas susitarimas dėl ekologiško vyno taisyklių, kurios įsigalios rugpjūčio 1 d. (IP/12/113). Be to, vasario mėn. ES pasirašė ekologinės atitikties susitarimą su JAV, kuriuo ES ir JAV ekologiškų produktų gamintojams sumažinta biurokratinė našta (IP/12/138). Gegužės mėn. Komisija pateikė ataskaitą apie esamą ekologinio ūkininkavimo reglamentą, siekdama pradėti tarpinstitucines diskusijas su visomis suinteresuotosiomis šalimis ir taip suteikti galimybę svarstyti, kaip toliau gerinti ES ekologinės politikos sistemą.

Daugiau informacijos, nuotraukų ir kitos medžiagos apie ES ekologinės gamybos logotipą galima rasti

http://ec.europa.eu/agriculture/organic/home_lt

Norėdami parsisiųsti logotipo profesionalios kokybės atvaizdą, atsidarykite interneto puslapį http://ec.europa.eu/agriculture/organic/eu-policy/logo_lt.

Europos Komisijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras