BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Entuziastai nusprendė stebėti paukščių gyvenimą inkile

Kaune, Panemunės šilo pakraštyje iškeltame inkile įmontuota speciali įranga leidžia jau dabar stebėti kas vyksto jo viduje http://www.euronics.lt/Pages/BirdsNews.aspx. Kadangi inkilas iškeltas tik prieš kelias dienas, jame paukščiai dar neįsikūrė. Tačiau tikimės, kad sparnuotų gyventojų ilgai laukti neteks. Kartu tai gera galimybė stebėti ne tik paukščių perėjimą, jauniklių auginimą, bet ir įsikūrimo ir lizdo sukimo procesą.

„Šiuolaikinis žmogus atitolo nuo gamtos. Tai nėra gerai. Todėl ir nutarėme pradėti tiesiogiai transliuoti paukščių gyvenimą, - sakė projekto iniciatorius Petras Čepkauskas. - Manome, kad žmonėms tai suteiks daugiau žinių apie paukščių gyvenimą”. Speciali įranga leis gyvenimą inkile stebėti ir tamsiuoju paros metu. „Euronics” vadovas labai džiaugiasi, kad šia jo iniciatyva susidomėjo Lietuvos ornitologų draugija ir tikisi, kad ateityje pavyks įgyvendinti bendrus projektus.

Kartu primename, kad šiuo metu LOD pradėjo tiesioginę translaciją ir iš baltojo gandro lizdo, į kurį taip pat dar nesugrižo paukščiai. Transliaciją galite stebėti apsilankę LOD vykdomo Europos Komisijos finansuojamo LIFE+ programos projekto „Baltojo gandro apsauga Lietuvoje” svetainėje www.ciconia.lt.

Lietuvos ornitologų draugijos (www.birdlife.lt) informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras