BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Elektromobiliai teršia labiau už varomus degalais?

JAV mokslininkų teigimu, elektriniai automobiliai Kinijoje daro didesnį neigiamą poveikį gamtai nei transporto priemonės, varomos degalais.

Tenesio universiteto mokslininkai 34 didžiausiose Kinijos miestuose ištyrė 5 skirtingų technologijų transporto priemonių poveikį aplinkai.

Nors elektromobilius buvo įprasta laikyti transporto priemone, itin draugiška aplinkai, tyrėjai teigė išsiaiškinę, kad dėl jų į gamtą išmetama milžiniški kiekiai teršalų. Jų poveikis netgi pavojingesnis už keliamą automobilių, varomų benzinu, rašoma upi.com.

Pagrindinė žala gamtai daroma ne važiuojant elektromobiliais, tačiau gaminant jiems reikalingą elektros energiją. Kinijoje 85 proc. elektros energijos pagaminama naudojant iškastinį kurą, daugiausiai (90 proc.) akmens anglį.

„Iki šiol buvo paplitęs įsitikinimas, kad elektromobilių poveikis aplinkai ir sveikatai, palyginti su įprastai varomomis transporto priemonėmis, yra kur kas menkesnis. Mūsų tyrimo rezultatai tokiam įsitikinimui meta rimtą iššūkį”, - pareiškė vienas iš tyrimo autorių, profesorius Chrisas Cherry.

Mokslininkai išsiaiškino, kad elektros energijos, reikalingos elektromobilių funkcionavimui, gamybos metu išskiriama daug daugiau teršalų nei važinėjant degalais varomomis mašinomis.

„Šiuo tyrimu norime pabrėžti, kad elektromobiliai yra ekologiškos transporto priemonės tik tuomet, jei jiems reikalinga elektros energija gaminama švariai”, - sakė Cherry. - „Kinijoje ir kitose valstybėse elektromobilius populiarinti svarbu tik tuose miestuose, kur elektros energijos gamyba yra švaresnė ir stiprinti teršalų išmetimo kontrolę”.

LRT.lt informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Darius2012-02-15 14:41

O tai pasakė naujieną. Ot tai tyrimas! Na nejuokinkint. Ar jie yra ką nors girdėję apie buvio ciklo analizę? Žino kas tai per “daiktas”? Jos metu nustatomas ekologiškiausias ir aplinkosaugiškai bei ekonomiškai efektyviausias prekės/produkto kelias. Nereikia būti genijumi, kad suprastom, jog gaminant elektrą anglimi kūrenamose elektrinėse elektromobilių draugiškumas aplinkai sumažėja.
Esmės juk nekeičia patys elektromobiliai: “Pagrindinė žala gamtai daroma ne važiuojant elektromobiliais, tačiau gaminant jiems reikalingą elektros energiją.”

Rašyti komentarą

Tavo komentaras