BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ekologiškas laidojimo būdas - palaikų tirpdymas vandenyje?

„Newscientist” praneša, kad ekologiškiausia žmogaus palaikus ne užkasti ar kremuoti, o ištirpdyti beveik verdančiame vandenyje.

Kapinių plotai nuolat didėja ir tampa vis didesnė prabanga, o kremuojant žmogaus kūną pagaminama vidutiniškai apie 150 kg anglies dvideginio (ir apie 200 mikrogramų radioaktyvaus gyvsidabrio), rašo portalas „Newscientist”.

Anot mokslininkų, akvamacija (angl. aquamation) - šiuo metu „žaliausias” būdas „atsikratyti” mirusiųjų kūnais. Akvamacijos metu kūnas įdedamas į plieninį konteinerį, kuriame įpiltas su kaliu sumaišytas vanduo. Tuomet vanduo 93 °C verdamas 4 valandas - po šio proceso mėsa ir vidaus organai visiškai suyra, belieka tik kaulai.

Akvamacija naudoja tik 10 proc. energijos, reikalingos paprastai kremacijai, ir neišskiria jokių toksiškų emisijų, teigia Johnas Humphriesas, Australijoje įsikūrusios ir šį procesą tobulinančios įmonės „Aquamation Industries” vadovas. Anot jo, šis irimo procesas „tiesiog pagreitina natūralų kūno puvimą dirvoje ir vandenyje”.

Panašios irimo technologijos yra vystomos ir kitur, pavyzdžiui, Glazge (Didžiojoje Britanija) įsikūrusi įmonė „Resomation” kūnus naikina iki 180 laipsnių įkaitintame natrio hidroksido tirpale. Anot J. Humphrieso, akvamacija suteikia pakartotino perdirbimo galimybę: beveik verdantis vanduo dezinfekuoja visus dirbtinius implantus, kuriuos galima vėliau perdirbti.

Mėnesį veikianti įmonė jau sulaukė 60 australų, pageidaujančių, jog jų kūnai po mirties būtų sunaikinti šiuo būdu.

Šaltinis: lrt.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras