BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Diskusijos dėl dviračių trasų įrengimo Ukmergėje

Liepos 13 dieną Ukmergės rajono savivaldybės administracijos skyrių vedėjai, sveikos gyvensenos bei dviračių sporto aktyvistai susirinko į diskusiją, kurios metu buvo aptarta dviračių trasų specialiojo plano rengimo galimybė Ukmergės mieste.

Strateginės plėtros ir investicijų skyriaus vedėja Rima Boškevičienė susirinkusiems pristatė Ukmergės rajono savivaldybės ilgalaikės plėtros strategijos II prioriteto priemonę, pagal kurią būtų galimas Ukmergės rajono miestelių ir gyvenviečių gatvių, pėsčiųjų takų atnaujinimas, dviračių takų įrengimas. Susirinkusiųjų siekis - kad mieste būtų vystoma dviračių trasų infrastruktūra. Miesto pakraščiuose vietomis yra įrengti dviračių takai, tačiau jie nesujungti tarpusavyje, o kaip susitikime pažymėjo dviračių sporto entuziastas Rimas Romutis Čepelionis, pats sudėtingiausias dalykas - dviračių eismas centrinėmis Ukmergės miesto gatvėmis.

Ukmergės rajono savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos narė Elena Mirinavičienė, iniciavusi išvyką į Panevėžio miestą, informavo susirinkusius apie kitų miestų patirtį vystant dviračių trasų infrastruktūrą. Šiuose miestuose įrengtos dviračių trasos siekia apie 100 kilometrų. Susitikimų metu Panevėžio ir Šiaulių miestų atstovai išsakė nuomonę, kad be vietos žmonių, dviračių sporto entuziastų iniciatyvos, tokių rezultatų nebūtų pasiekta.

Dviračių infrastruktūros vystymo vizija Ukmergėje yra aiškiai matoma, tačiau viską reikia apjungti į bendrą visumą. Ruošiant infrastruktūrinius projektus būtina į technines sąlygas įtraukti ir dviračių trasas, kad projektai būtų vykdomi lygiagrečiai. Bus sudaryta darbo grupė, kuri sudėlios gaires. Ši grupė taip pat dirbs drauge su projektuotojais, taip siekiant kuo produktyvesnio ir efektyvesnio darbo.

Susitikime buvo aptarta ne tik miesto, bet ir rajono dviračių trasų plėtros perspektyvos. Šiuo metu jau vykdomą projektą pristatė rajono tarybos narė, Kaimo ir aplinkosaugos komiteto pirmininko pavaduotoja Klavdija Stepanova. Projektas vykdomas su keturiais rajonais - Molėtų, Širvintų, Švenčionių ir Vilniaus. Projektą koordinuoja rajonų Vietos veiklos grupės. Finansavimas skiriamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonę „Teritorinis ir tarptautinis bendradarbiavimas”, kurios tikslas - remti teritorinių ir tarptautinių bendradarbiavimo projektų, siekiančių skatinti vietos iniciatyvas ir partnerystes bendradarbiaujant ir keičiantis gerąja patirtimi kaimo plėtros srityje. Rajonai drauge parengė teritorinį projektą dviračių maršruto sukūrimui, žiedu apjungiančių bendradarbiaujančius rajonus. Ukmergės rajone dviračių maršrutas turėtų driektis nuo Balninkų (Molėtų raj.) per Žiemaitkiemį, Lyduokius, Veprius. Ties Pabaisku maršrutas susijungs su Širvintų rajonu. Projekto metu numatyta kurti interaktyvų maršruto žemėlapį, įtraukiant į jį tradicinius rajonų renginius, dviratininko gido sudarymas, viso maršruto ženklų žymėjimas. Kuriant Aukštaitijos žiedą, siekiama į maršrutą įtraukti kuo daugiau turizmui patrauklių lankytinų vietų.

Ukmergės rajono savivaldybės informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras