BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Didžiuosiuose Lietuvos miestuose padaugės ekologiškų autobusų ir troleibusų

Susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio įsakymu Šiaulių miesto savivaldybei paskirta daugiau kaip 5 mln. litų Europos Sąjungos sanglaudos fondo paramos, kuri bus panaudota aštuoniems suspaustas gamtines dujas naudojantiems autobusams pirkti.

Iki balandžio pabaigos Kaunas įsigys 24 suspaustas gamtines dujas naudojančius autobusus. Dar šeši ekologiški, hibridiniais varikliais (dyzelinu ir elektra) varomi autobusai šiemet pasieks Panevėžį.

Ekologiškų transporto pirkimo sutartis taip pat planuoja pasirašyti Vilniaus ir Klaipėdos miestų savivaldybės. Vilnius ketina įsigyti 18 suspaustas gamtines dujas naudojančių autobusų ir 13 žemagrindžių troleibusų, Klaipėda - 12 suspaustas gamtines dujas naudojančių autobusų.

Iš viso 2007-2013 m. laikotarpiu Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio miestų viešojo transporto parkus turėtų papildyti daugiau kaip 80 ekologiškų transporto priemonių. Be to, miestuose numatoma atnaujinti viešojo transporto infrastruktūrą, nutiesti beveik 22 km dviračių takų. Šiam tikslui suteikiama ES parama sieks 75,4 mln. litų.

Šios investicijos miestuose pagerins susisiekimą, sudarys palankesnes sąlygas naudotis viešuoju transportu, važiuoti dviračiais. Tikimasi, kad tai padės spręsti transporto spūsčių ir oro taršos problemas, kurios dažniausiai kyla dėl nepakankamos viešojo transporto plėtros ir nuolat augančio individualių transporto priemonių skaičiaus.

Minėti projektai įgyvendinami pagal 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos priemonę „Kompleksinė ekologiško viešojo transporto plėtra”.

Susisiekimo ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (3)

Darius2012-02-28 11:43

Galu gale bent po truputi pradeda judėti šios problemos (miestų oro taršos, spūsčių bei nepatrauklaus viešojo transporto) sprendimo būdai.

audrius2012-03-01 19:56

KOKIE DAR EKOLOGISKI?
KOKIAS CIA JUS NESAMONES RASOT?
HIBRIDINIS VARIKLIS NERA EKOLOGISKAS!
JIS TERSIA, KAS IS TO JEI TERSIA MAZIAU, MAZESNIU DAZNIU, BET VISTIEK TERSIA.
TAS PATS MESLAS.
IR NERASYKIT CIA DEZINFORMACIJOS.
NEKVAILINKIT ZMONIU.
JIE NERA EKOLOGISKI. NE TRUPUCIO.

DARIAU,
cia nera JOKS problemos sprendimas.
sprendimas butu nenaudoti tersianciu transporto priemoniu. o cia raso hibridines, kas yra pusiau dyzelines, kurios taip pat labai tersia…..

Kodel niekas nebando pakeisti VANDENIU varomomis, ORU varomomis priemonemis, galu gale ELEKTRA varomomis.
Yra tokiu masinu jau sukurta, tereikia valstybei dometis, investuoti ir sudaryti kontraktus su tu masinu kurejais. Ir pagaliau judeti prie realaus problemos sprendimo, o ne illiuzijos kazkokios, kuri dar tikriausiai ir belekiek kainuoja.

audrius2012-03-01 20:10

Tai NERA ekologiskos transporto priemones!!
jos TERSIA gamta.
neklaidinkit zmoniu!

Rašyti komentarą

Tavo komentaras