BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Didysis KTU dviračių entuziastų nuotykis laukia tęsinio

Universitetas yra ta vieta, kur ne tik siekiama aukštojo išsilavinimo, žinių, bet ir visapusiškai tobulėjama, bendraujama su bendraminčiais, ugdoma tautinė ir pilietinė dvasia. Šios intencijos vedini tarpukario Universiteto studentai, dėstytojai, profesoriai organizuodavo pažintinę vasaros kelionę po Lietuvą. Keliaudami kartu jie ugdė kolegiškus santykius, dalijosi išmintimi, patirtimi, grožėdavosi įspūdingomis šalies vietovėmis. Siekdama palaikyti šią gražią akademinę tradiciją Kauno technologijos universiteto bendruomenė per ilgąjį liepos savaitgalį išsirengė į trijų dienų dviračių žygį panemuniais maršrutu Kaunas-Vilkija-Kaunas.

Saulėtą liepos 6-osios rytą nuo Vytauto bažnyčios pajudėjo guviai nusiteikęs beveik trisdešimties KTU dėstytojų, studentų ir absolventų būrys. Vėliau prisijungė ir daugiau dviračių entuziastų - tarp jų ir KTU rektorius Petras Baršauskas.

Per tris dienas didžiojo nuotykio dalyviai numynė beveik šimtą kilometrų, aplankė dešimtis kultūros ir istorijos paminklų, pamatė šimtus margaspalvių vasaros peizažų, ištvėrė beveik trisdešimties laipsnių karštį bei iki paskutinio siūlo permerkiančią naktinę liūtį.

Poilsio valandėlėmis keliauninkai netrukdavo susigalvoti visokių atrakcijų, žaidimų, šokių. Sustojus nakvynei nuovargį kaip mat nuimdavo maudynės, gardi žygeiviška košė, kvapni čiobrelių arbata. Įsimintinas buvo ir paskutinis vakaras, praleistas Kulautuvoje, bardų festivalyje „Akacijų alėja”. Kelione liko patenkinti tiek žygio dalyviai, tiek jo organizatoriai.

„Smagu, kad žygis pavyko - visi dalyviai liko patenkinti ir dega naujų kelionių idėjomis. Kitąmet esame numatę kitokį maršrutą: važiuosime į Dzūkijos nacionalinį parką arba Lietuvos pajūriu”, - ateities planais entuziastingai dalijosi šio kelionės koordinatorius, KTU žygeivių klubo „Ąžuolas” vadas Romas Lukas.

Jam džiugiai antrino ir šio žygio bei daugelio kitų KTU dviratininkų akcijų iniciatorius, organizatorius ir dalyvis - KTU studentų reikalų direktorius Martynas Ubartas. Jis atkreipė dėmesį, kad būtent tokios bendros kelionės, kartu išgyventi įspūdžiai ir patirtis, bendromis pastangomis puoselėjamos pamatinės vertybės ir tradicijos padeda formuoti akademinės bendruomenės dvasią, įkvepiančią dirbti, kurti ir siekti. „Tik stipri ir dvasiškai vieninga bendruomenė pasiekia geriausių rezultatų visur - moksle, gyvenime, karjeroje”, - sakė M. Ubartas.

Pagal žygio dalyvių įspūdžius parengė KTU RKT
KTU žygeivių klubo „Ąžuolas” archyvo nuotr.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Kęstutis2012-07-19 12:34

Būtinai laukiu tęsinio, nes gaila, kad negalėjau!

Rašyti komentarą

Tavo komentaras