BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Bus griežtinama medžiotojų atsakomybė

Aplinkos ministerija rengia teisės aktų pakeitimus, kuriais bus siūloma ne tik kelis kartus padidinti baudas už medžioklės taisyklių pažeidimus, bet ir prailginti teisės medžioti atėmimo terminą. „Įkainius už gamtai padarytą žalą - neteisėtai sumedžiotus gyvūnus - jau padidinome. Tačiau matome, kad būtina didinti ir bausmes medžiotojams, kurios iki šiol yra pernelyg humaniškos ir švelnios”, - tvirtina aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Rengiami Administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimai numato, kad šiuo metu galiojančios baudos didės kelis kartus. Teisė medžioti pirmą kartą bus atimama 3-5 metams (šiuo metu - nuo 1 iki 3 metų), o antrą kartą įkliuvusiems - 15 metų.

„Būtinybę griežtinti atsakomybę bene geriausiai iliustruoja statistika. Pavyzdžiui, nuo šių metų pradžios iki kovo 25 d. nustatyta 115 medžioklės taisyklių pažeidimų. Apie pusę jų padarė ne kas kitas, o medžiotojai. Už pažeidimus skirta kone 70 tūkstančių litų baudų. Praktiškai tokie pat skaičiai buvo ir pernai, tai reiškia tik viena: situacija negerėja, todėl būtina imtis priemonių”, - sako V. Mazuronis.

Per minėtąjį laikotarpį medžiotojų padaryta žala gamtai viršija 55 tūkstančius litų. Iš 10 pažeidėjų atimta teisė medžioti.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Darius2013-03-27 12:29

O juk sako “Medžiotojas=gamtos sargas” :D Joa, kažkaip komiškai skamba. Priveža bulvių, prišeria šernus su stirnom, o poto jas šaudo. Man tai čia primena močiutės kaime ūkinnkavimą, kai nueina ir kasdien šerią paršiuką, kad galėtų jį pasipjauti ir turėti ką valgyti ir anūkėlius dešrelėmis pavaišinti. Lygiai tas pats.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras