BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Bus atidaryta nauja plastikinės pakuotės ir polietileno rūšiavimo linija

Balandžio 8 d. (trečiadienį), 11 val. UAB „Kauno švara”, Statybininkų g. 3, vyks naujos plastikinės pakuotės ir polietileno rūšiavimo bei presavimo linijos atidarymas. Informacija tel. 490729, 49 07 06, 8 699 85302, el. paštas info@svara.lt.

UAB “Kauno švara” investicija į naujas ir pažangias atliekų rūšiavimo technologijas

UAB „Kauno švara” turinti didelę patirtį atliekų tvarkymo, bei rūšiavimo srityje nuolat investuoja į visuomenės ekologinį švietimą, taip pat antrinių žaliavų surinkimo technologijas, tai vienintelė įmonė, kuri turi teisę statyti antrinių žaliavų surinkimo konteinerius Kaune (jau yra pastatyta 939 stiklo, 581 plastmasės bei 180 popieriaus konteinerių, taip pat planuojama kiekvienai rūšiai pastatyti po 150 konteinerių), 2009 m. balandžio 8 d. yra atidaroma nauja plastikinės pakuotės (PET) ir polietileno rūšiavimo, bei presavimo rūšiavimo linija. Projektas įgyvendintas gavus subsidiją iš Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo. Vertinant, kad Europoje pakuočių atliekos sudaro apie 54 % visų plastikų atliekų srauto, tikėtina kad Lietuvoje šių atliekų srautas irgi turėtų siekti šią ribą.

Plastikinių atliekų susidarymas ateityje priklausys nuo šalies ekonominio augimo ir pasaulinės nuolat augančio šios medžiagos vartojimo tendencijos - plastikų suvartojimas auga daug sparčiau, nei kitų medžiagų ( 4 - 6 %). Kauno technologijos universiteto ekspertai prognozuoja, kad 2010 m. komunalinių atliekų sraute susidarys apie 100000 t. plastikų atliekų. Atsižvelgiant į Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą dėl pakuočių ir pakuočių atliekų, nustatyta, kad iki 2012 m. gruodžio 31 d. Lietuva privalo užtikrinti, kad būtų perdirbama mažiausia 22,5 % plastikinių pakuočių svorio. Norint užtikrinti šių užduočių įgyvendinimą būtina plėsti antrinių žaliavų , o ypač plastiko bei polietileno rūšiavimą. Todėl pagrindinis UAB „Kauno švara” tikslas būtu įdiegti naują ir našią polietileno ir PET’ų rūšiavimo liniją, kad būtu galima išrūšiuoti visą vis didėjantį surenkamą ir superkamą poleitileno ir PET’ų kiekį. Taip pat siekiant sumažinti tinkamų perdirbimui atliekų, patenkančių į sąvartyną, kiekius.

Kauno savivaldybės informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras