BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Brazilijoje atrasta nauja beždžionių rūšis

Mato Groso regionas Brazilijoje išsiskiria ypatinga faunos įvairove. Neseniai jame esančiuose miškuose atrasta naujo tipo titi beždžionėlė. Naujasis gyvūnėlis yra titi beždžionės tipas - beždžionių, kurios dažniausiai pasižymi pritrenkiančiu snukio plaukuotumu, rašo guardian.co.uk.

Ši beždžionių grupė apskritai tik neseniai tapo žinoma mokslininkams: 25-ios iš 28-ių rūšių atrastos po 1963 m. Visgi naujų šių beždžionių rūšių atradimai yra gana reti - maždaug po vieną per metus visame pasaulyje.

Nerimą kelia tai, kad Mato Groso regionas, kuriame ir atrasta beždžionėlė, būdamas toks turtingas faunos ir floros, yra labai smarkiai paveiktas nelegalių kirtimų. Be to, jį nuolat krečia konfliktai dėl žemės.

Julio Dalponte, mokslininkas, atradęs iki šiol nepažįstamą mokslui padarėlį, pabrėžia, kad dėl ypatingos šio regiono bioįvairovės tiesiog būtina dėti visas pastangas ir jį kuo labiau apsaugoti. Juk šis slepia daug dar neatrastų paslapčių, tokių kaip minėtoji titi beždžionės rūšis.

Ekspedicija, remiama aplinkos apsaugos grupės „WWF”, atrado ne tik mielą naują beždžionėlę, bet, tikėtina, ir naujų žuvų bei augalų rūšių, kurios šiuo metu yra tiriamos.

„Mes žengėme didelį žingsnį pirmyn Mato Grosso regiono faunos pažinimo kelyje, kuris vis dar tebėra dėlionė su gausybe trūkstamų nepažįstamų rūšių gabalėlių”, - taip vaizdžiai apibūdina šį turtingą Brazilijos regioną J. Dalponte.

Ekspedicijoje dalyvavę mokslininkai stebėjo jau žinomas 47 žinduolių rūšis, tokias kaip jaguarus, skruzdėdas, šarvuočius, taip pat šimtus skirtingų paukščių ir žuvų.

Šią savaitę tyrimas atskleidė, kad visame pasaulyje gyvena per 8,7 milijono gyvūnų rūšių, kurių 90 proc. dar neatrastos. Iki šiol neidentifikuotų kūrinių, gyvenančių žemės paviršiuje, daugumą sudaro vabzdžiai. Vis dėlto tokių naujų gyvūnų rūšių atradimai, kaip neseniai įvykęs titi beždžionėlės, tik dar labiau atskleidžia ribotas žmogaus žinias apie Žemės bioįvairovę.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras