BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Birželio pradžioje Kuršių nerija stebina gyvybės įvairove

Nuskambėjus žodžiams Kuršių nerija, mintyse daugumai iškyla balto smėlio kopų, jūros ir marių, sausų pušynų paveikslas. Visą lietuviškąją Kuršių nerijos dalį apima Kuršių nerijos nacionalinis parkas. O nacionaliniame parke saugoma tai, kas yra natūralu gamtoje su visais jame vykstančiais procesais. Žmogaus vaidmuo čia - pirmiausia gerbti ir saugoti tai, kas vyksta ir turi vykti gamtoje. Čia ne tik baltos kopos ir sausi gražūs pušų miškai, čia ir pelkės, ir išvirtę bei nudžiūvę medžiai, kurie yra namai daugybei retų, ir todėl saugomų, vabzdžių, roplių ir paukščių rūšių.

Taip "miršta" medžiai I.

Taip "miršta" medžiai II.

Popietė praleista su gamtininku pirmiausia priverčia nustebti, vėliau suprasti ir pajausti visą gamtos harmoniją. Šiuo metu Grobšto rezervato pievoje žiedus išskleidė mažosios gegužraibės orchidėjos, pelkėse knibžda varliagyvių - česnakių ir nendrinių rupūžių buožgalviai, čia pat - gerves išduoda pamesta plunksna, o žengus žingsnį tolyn, pora gervių iš slaptos vietos nerimastingai pakyla į orą. Stūksantis nudžiūvusių alksnių „miškas” toli gražu neprimena turistiniuose lankstinukuose aprašomų kvepiančių sausų pušynų. Šis vaizdas tiesiog sužavi, tuo pačiu leisdamas suvokti, kad tokia žmogaus veiklos nepaliesta aplinka, įmanoma tik ribojant žmonių srautus.

Mažosios gegužraibės orchidėjos žiedas.

Mažosios gegužraibės orchidėjos žiedas.

Česnakių ir nendrinių rupūžių buožgalviai.

Česnakių ir nendrinių rupūžių buožgalviai.

Gervės plunksna.

Gervės plunksna.

Alksniai pažeisti fitoftoros.

Alksniai pažeisti fitoftoros.

Čia pat, už apsauginės kopos, į save dėmesį atkreipia ryškūs pajūrinio pelėžirnio žiedai ir visai mažučiai, vos pastebimi, smulkūs jūrasmiltės žiedynai. Šioje vietoje, kurioje ribojamas žmonių lankymasis, susiformavusi prieškopė, kuri yra idealaus Kuršių nerijos skerspjūvio elementas, natūraliai supustomas prieš apsauginį kopagūbrį. Prieškopei iškilti padeda vėjas - ridendamas smėlio smilteles, kurios užkliūva ir kaupiasi už augalų. Būtent prieškopė yra natūralus barjeras vėtrų ardomam apsauginiam kopagūbriui.

Pajūrinio pelėžirnio žiedai.

Pajūrinio pelėžirnio žiedai.

Sultingosios jūrasmiltės žiedynas.

Sultingosios jūrasmiltės žiedynas.

Prieškopė.

Prieškopė.

Gamta Kuršių nerijoje išties nenuspėjama. Vienas iš gamtos pokštų šios vasaros pradžioje - dienos metu virš Kuršių marių tvyrojęs netikėtas rūkas, kurio priežastimi tapo staiga atšilęs ir vėl atšalęs marių vanduo. Unikalus gamtos reiškinys pamaryje privertė stabtelėti ne vieną smalsuolį. „Garuojančių” marių vaizdas tapo tikra dovana fotografijos mėgėjams, Kuršių nerijos svečiams bei vietiniams gyventojams.

Garuojančios Kuršių marios.

"Garuojančios" Kuršių marios.

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos archyvo nuotraukos

Informaciją parengė:
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos
Turizmo ir informacijos skyriaus vedėja
Jolita Gedžiuvienė

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras