BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Beždžionės sugeba abejoti


Mokslininkai nustatė dar vieną beždžionėms būdingą savybę, kuria, kaip anksčiau manyta, pasižymėjo tik žmonės. Panašu, jog šių gyvūnų sąmoningumo lygis pakankamai aukštas, kad jos galėtų suabejoti savo pačių žiniomis.

Vokietijos Makso Planko evoliucinės antropologijos instituto profesorius Josepas Callas per eksperimentą į vieną iš dviejų nepermatomų vamzdžių įdėjo maisto. Viską stebėję bonobai, šimpanzės, gorilos ir orangutanai vėliau turėdavo galimybę gardėsį išsitraukti. Jeigu gyvūnai būdavo priversti palaukti, kartais jie supainiodavo vamzdžius, tačiau iš esmės užduotį atlikdavo gerai.

Kad pažiūrėtų, ar beždžionės suabejodavo savo sprendimais, profesorius leido joms žvilgtelėti per vamzdžio galą prieš pasirenkant. Jos tai darydavo dažniau, jei prieš rinkdamosi turėdavo palaukti, ir tai, J. Callo teigimu, rodo, kad jos buvo pradėjusios abejoti savo atmintimi. Ankstesni tyrimai atskleidė, kad ne tik beždžionės, bet ir kiti gyvūnai galbūt suvokia, kad nežino, kaip išspręsti testą. Abejonė, kurią, regis, parodė mokslininko eksperimentas, būtų dar vienas sudėtingas proto procesas, nuo šiol priskiriamas ne tik žmogui.

Kur maistas buvo - kairėje ar dešinėje?

Parengta pagal:

Šaltinis: www.technologijos.lt. Foto (C) Josep Call

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras