BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Basų kojų diena: be batų gamtos takais

Šiandien minime Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną. Birželio 5 diena pasirinkta todėl, kad 1972 m. šią dieną Stokholme įvyko pirmoji Jungtinių Tautų organizacijos konferencija, skirta aplinkos apsaugos problemoms aptarti, o vėliau sukurta JTO aplinkos apsaugos programa. Kasmet šia proga vyksta įvairūs renginiai, akcijos, konferencijos, organizuojamos aplinkos tvarkymo talkos. Taip siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į aplinkosaugos problemų sprendimą.

Šįmet mes pamanėme, kad pajausti Žemę ir suvokti jos išsaugojimo svarbą galima tik per tiesioginį ryšį su ja. Kada gi arčiau Žemės būname, jei ne liesdamiesi prie jos basomis kojomis. Tik tada įtempiame jausmus, būname atidesni, tampame jautresni, atsargesni ir įsiliejame į gamtą, tapdami jos dalimi, kas iš tiesų ir yra mūsų prigimtinė privilegija. Tad nuo šiol - birželio 5 - Basų kojų diena.

Šiandien šią akciją-atrakciją išbandėme patys - keliavome basi Pakalniškių pažintiniu taku beveik 3 km. Pojūčiai nepakartojami ir nuolat kintantys dėl besikeičiančios aplinkos pobūdžio: akmenuotas takelis, rasota žolytė, smėlėta pakrantė, tufais nusėtas atabradas…

Dar vienas keliavimo basomis privalumas - lėtas tempas. Nuolat skubėdami ir lėkdami dažniausiai praeiname ir nepastebime šalia žydinčių augalų, per taką sliuogiančios sraigės, o tipendami basomis dairomės, kad išvengtume pavojaus, tuo pačiu - paaštrėja mūsų pojūčiai ir prasiplečia regėjimo laukas. Taip žygiuodami pastebėjome ant tako visas “poilsiaujančias” sraiges ir neišgirdome nė vieno dažnai žygių metu pasitaikančio garso “trekšt”. Tapome akimirkai jautresni (fiziškai ir emociškai) ir, tikrai, plačiau šypsojomės nei tie, kurie keliavo batuoti.

Pasirodo, nusiauti batus - tikras iššūkis, kuriam ryžtasi ne kiekvienas, o pradėjus žingsniuoti - kyla įvairiausių pamąstymų. Štai vienas basakojis kabarodamasis į didesnę kalvelę susimąstė - kaip gi seniau žmonės galėjo be batų vaikščioti?

Su mumis kartu keliavo basakojų būrys iš Kauno Aušros gimnazijos.

Su mumis kartu keliavo basakojų būrys iš Kauno "Aušros" gimnazijos.

Ir kokių tik minčių kyla vaikštant basomis… Bet labiausiai pakyla nuotaika. Ji šokteli aukščiau žolės, tarp medžių ir prajuokina volungę, kuri atsidėkodama išpranašauja lietų. Tiesa, įspėti volungės, dairėmės debesų, bet spėjome žygį užbaigti dar saulei žeme besiraitant. Išsiskirstėme. Palijo. Štai ir įrodymas - senolių prietaras volungės giesmele pasiteisino. Pasiteisino ir vaikščiojimas basomis. Reikia įrodymų? Išbandykite patys.

Kauno marių regioninio parko direkcijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

vilmantas2014-08-18 10:15

reikia Lietuvoje sukurti basakojų klubus ir basakojų parkus žaidimų aikšteles

Rašyti komentarą

Tavo komentaras