BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Audimo užsiėmimai Platelių tradicinių amatų centre

Praeitų metų pabaigoje atidarytas tradicinių amatų centras Platelių dvaro sodybos rūsyje, kurio vienas iš pagrindinių veiklos krypčių - tradicinių amatų (medžio drožybos, kryždirbystės, pynimo, audimo) veiklos organizavimas, demonstravimas ir mokymas. Šių metų vasarą surengtas ne vienas seminaras, mokintąsi medžio drožybos, kalvystės, audimo.

Sudėtingo audimo amato Platelių tradicinių amatų centre moko tautodailininkė Laimutė Puidokienė, jai talkina Rimantas Baginskas. Laimutė ir Rimantas audimo amato išmoko 2008 m. Plateliuose Plungės kultūros centro organizuotame audimo seminare. Mūsų kraštuose nunykusį amatą padėjo atgaivinti audėjos iš Švedijos. 2008 metų vasarą Boxsholmo komunos iš Švedijos moterys kantriai mokė Plungės, Žemaičių Kalvarijos, Platelių, kitų kaimų moteris. Šiandien buvusios mokinės moko jau kitus - audimo klasės, klubai ar būreliai yra Plangėje, Aleksandrave, Šateikiuose, Visvainiuose ir Platelių amatų centre.

Audimo salėje. A.Kuprelytės nuotr.

Audimo salėje. A.Kuprelytės nuotr.

Prieš savaitę apsilankiusi delegacija iš Švedijos Boxsholmo komunos džiaugėsi nauju Platelių amatų centru, mokymais, tradicinėmis žemaitiškomis audimo staklėmis. Audėjos iš Švedijos nesitikėjo, kad taip greit audimo tradicija bus atgaivinta. Švedų delegacija iš Boxsholmo komunos ,,Draugas draugui” naujam tradicinių amatų centrui atvežė dovanų: siūlių, skietų, kitų priemonių reikalingų audimui. Dėkojame už pagalbą.

Svečiai iš Švedijos apžiūri naujas stakles. A.Kuprelytės nuotr.

Svečiai iš Švedijos apžiūri naujas stakles. A.Kuprelytės nuotr.

Informaciją apie Platelių tradicinių amatų centro mokymus skelbiame Žemaitijos nacionalinio parko tinklapyje. Kviečiame dalyvauti.

Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras