BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Atliekų tvarkymas pavasario belaukiant


Atėjus paskutiniąjam šaltojo metų laiko mėnesiui, vis dažniau pradedame galvoti apie pamažu artėjantį pavasarį. Manau, nesuklysiu pasakiusi, kad visi ilgimės pavasario teikiamos šilumos bei taip akis kerinčios žalumos. Šį straipsnelį galima laikyti mano publikacijos žaliosios minties laikraštyje „Žalioji Lietuva“ Nr. 10 (335), pavadinimu „Atliekų tvarkymas - aktuali šiandienos problema“, tęsiniu, temos plėtote.

Taigi, kaip žinia, nutirpus baltąjai uždangai - sniegui, įvairių atliekų gausybė atsiveria visu gražumu, tad turime stengtis kuo sąžiningiau ir atsakingiau spręsti jau senokai gyvuojančią atliekų tvarkymo problemą. Nereikia pamiršti, kad iš pažiūros menkos klaidos neilgai trukus gali virsti sunkiai atitaisomomis ydomis.

Alytaus miesto savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklėse rašoma, kad „Atliekų tvarkymo tikslas - surinkti ir pašalinti atliekas iš jų susidarymo vietos bei jas tvarkyti, užtikrinant kuo mažesnį neigiamą poveikį aplinkai, tausojant gamtos išteklius, užkertant kelią užkrečiamoms ligoms plisti, saugant kraštovaizdį nuo fizinės ir cheminės taršos“. Kaip jau minėjau ankstesniame straipsnyje šia tema, atliekų rūšiavimas ženkliai gelbsti siekiant užsibrėžto atliekų tvarkymo tikslo.

Deja, ne visi žmonės laikosi atliekų tvarkymo taisyklių ir vis dar pasitaiko atvejų, kuomet nepaisoma įvairių draudimų. Pavyzdžiui, neretai gatvių ar šaligatvių valymo sąšlavos pilamos tiesiog į buitinių atliekų konteinerius. Kitas puikus pavyzdys esti aplinkos būklė prie įprastų ir spalvotųjų konteinerių. Prieš keletą dienų teko matyti geltonąjį (skirtą plastikui bei kitoms pakuotėms) konteinerį apsuptą plastikinių butelių gausybės. Tiesą sakant, buvo net kebloka prieiti prie jo. Mano manymu, toks kai kurių gyventojų elgesys atspindi jų pačių nekultūringumą. Taip pat Alytaus miesto savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklėse teigiama, kad „Prie konteinerių draudžiama palikti atliekas, kurioms šie konteineriai nėra skirti“. Nepaisant to, prie buitinių atliekų konteinerių vis dar tebeišvystame besipuikuojančią smulkią jau nebetinkamą naudoti buitinę techniką ar netgi statybines atliekas ir pan.

Taigi, artėjant pavasariui pamėginkime tvarkytis bent šiek tiek atsakingiau. Kiekvienas turime suprasti, kad jau nuo vienos pakeltos šiukšlės gatvėje, aplinka taps gražesnė ir malonesnė. Tačiau daugelis sako esą ne jis išmetęs šiukšlę, tad kodėl turįs ją pakelti? Atsakymas itin paprastas: tiesiog nešiukšlinkime ir visados išmeskime atlieką į jai skirtos spalvos konteinerį ir nebereikės kelti pastarojo klausimo. „Mes geriau suvokiame savo elgesio negu mąstymo klaidas“ (J. V. Gėtė). Pakeitus savo požiūrį į atliekas ir jų tvarkymą, tuo pačiu pasikeis ir mūsų elgesys.

Donata Stancelytė

Šis straipsnelis dalyvauja konkurse “Žalioji plunksna

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

KORNELIJA2011-02-06 13:14

:)

Rašyti komentarą

Tavo komentaras