BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Aplinkai keisti sėkmingai naudojamos ES ir pasaulinės lėšos

Pirmojo 2011 metų pusmečio rezultatai patvirtina, jog Aplinkos ministerija nuosekliai vykdo iškeltus uždavinius: šalies aplinkai puoselėti ir gerinti nuosekliai naudojamos Europos Sąjungos (ES) paramos lėšos, prasideda ir lėšų, gautų pardavus perteklinius taršos leidimus (nustatytosios normos vienetus arba NNV), panaudojimo etapas.

Aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas pasirašė keturias sutartis su Liuksemburgu, Ispanija ir pora tarptautinių įmonių, tuo užbaigdamas daugiau nei dvejus metus trukusį NNV, priklausančių Lietuvai, pirmąjį pardavimą. Bendra sandorių vertė siekia 476 mln. litų.

„Lietuvoje 2009-2010 metais sukurta ŽIS teisinė ir administracinė bazė numato, kaip už NNV gautos lėšas skirstomos subsidijų, minkštųjų paskolų ir investicijų į kapitalą formomis. Už jas numatoma didinti šalies energetinį efektyvumą ir skatinti atsinaujinančią energetiką, - sakė ministras G. Kazlauskas. - Tarp labiausiai tikėtinų lėšų panaudojimo būdų gali būti minimi viešųjų pastatų, mokyklų modernizavimo projektai, atsinaujinančios energijos šaltinių finansavimas, aplinkai mažiau kenkiantis transportas”.

Jau numatyta, jog iš surinktų lėšų 90 mln. Lt bus skirta ekologiško viešojo transporto (autobusų) įsigijimui, 65 mln. Lt - biokuro katilinėms, o 60 mln. Lt - visuomeninių pastatų energetinio efektyvumo didinimui (renovacijai) ir atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimui.

Aplinkos ministerija ir toliau išlieka tarp pirmaujančių pagal ES paramos panaudojimo tempus. Iki š.m. liepos 1 dienos ministerijos kuruojamose srityse pasirašyta sutarčių už 3,896 mlrd. Lt - t.y. 88 proc. nuo visos 2007-2013 laikotarpiui numatytos sumos ir pagal šį rodiklį nusileidžiama tik Sveikatos apsaugos ministerijai.

Pagal išmokėtas lėšas Aplinkos ministerija taip pat viena iš lyderių - išmokėta 1,6 mlrd. Lt ir tai sudaro 38 proc. nuo visos šiam laikotarpiui skirtos sumos arba 42 proc. nuo pasirašytų sutarčių vertės. Tai trečias rezultatas tarp ministerijų (pirmauja - Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, antroji - Susisiekimo ministerija).

Per pirmąjį 2011 m. pusmetį išmokėta 179 mln. litų - tai atitinka ministerijos darbų grafiką (aktyviausiai išmokama spalio-lapkričio mėnesiais dėl darbų sezoniškumo). Daugiausiai lėšų išmokėta vandens (89,9 mln. Lt), dumblo tvarkymo (36,2 mln. Lt), atliekų (14,2 mln. Lt), struktūrinės paramos (38,7 mln. Lt) srityse.

Pirmąjį pusmetį Aplinkos ministerija baigė dviejų svarbių teisės aktų teisėkūros procesą. Priimti Miškų įstatymo pakeitimai leis užtikrinti geresnę miškų apsaugą, o pagerintos daugiabučių namų renovacijos programos sąlygos pastebimai didina visuomenės susidomėjimą renovacijos galimybėmis - šiuo metu kas savaitę registruojama po 5-7 naujus į renovacijos programą įsitraukiančius dalyvius.

Aplinkos ministro atstovas spaudai Tomas Beržinskas

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras