BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apdovanoti geriausių filmų apie Lietuvos gamtą kūrėjai

Vakar buvo pagerbti geriausių 2010 m. sukurtų dokumentinių filmų apie Lietuvos gamtą autoriai - tryliktąjį kartą įteikta Petro Abukevičiaus premija ir apdovanoti pirmo Žaliojo kino festivalio prizininkai. Garsaus režisieriaus ir operatoriaus, gyvosios gamtos dainiaus Petro Abukevičiaus premiją pelnė filmo „Gandrai visada grįžta namo” kūrėjas Mantas Jancevičius. Laurai šiam filmui atiteko, pasak vertinimo komisijos nario, Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento Biologinės įvairovės skyriaus vyriausiojo specialisto Selemono Paltanavičiaus, vieninga komisijos nuomone.

Nuotr. - Mantas Jancevičius

Mantas Jancevičius, kuriantis televizijos laidas ekologinėmis temomis, medžiagą filmui „Gandrai visada grįžta namo” rinko trejus metus. Šie mūsų kraštą simbolizuojantys paukščiai yra svarbūs, filmo autoriaus žodžiais, kaip etnokultūros dalis, aplinkos kokybės indikatorius ir tiesiog kaip visada šalia esanti ir mus nuolat lydinti gyvosios gamtos dalis. Filme į baltąjį gandrą žvelgiama etnokultūrologų, mokslininkų, gamtininkų, aplinkosaugininkų ir paprastų kaimo gyventojų žvilgsniu.

Šiemet į Petro Abukevičiaus premiją pretendavo šešių filmų autoriai. Šią kasmetinę premiją 1998-aisiais įsteigė Aplinkos ir Kultūros ministerijos bei Lietuvos televizija Petrui Abukevičiui atminti ir siekiant skatinti tęsti jo misiją - kurti filmus apie gamtą. Pagal susiklosčiusią tradiciją ji įteikta rugsėjo 8-ąją, per Petro Abukevičiaus gimtadienį, Lietuvos radijo ir televizijos klube. Premijos dydis - 7,5 tūkst. litų.

Vakar vakare taip pat buvo paskelbti geriausi šiemet pirmą kartą surengto Žaliojo kino festivalio filmai. Jų autoriams prizai įteikti sostinės kino teatre „Pasaka”. Vertinimo komisija, kuriai vadovavo Aplinkos ministerijos Visuomenės informavimo ir švietimo skyriaus vedėjas Romas Jankauskas, geriausiu žaliuoju dokumentiniu filmu pripažino režisierės Inesos Kurklietytės „Apie ką staugia vilkai”. Iš mėgėjų pateiktų darbų geriausiu paskelbtas žinomo ornitologo, Dzūkijos nacionalinio parko direktoriaus pavaduotojo Eugenijaus Drobelio filmas „Tetervins subilda”. Publikos prizas atiteko filmo „Smaragdo šalis” autoriui Tadui Zuzevičiui, atskleidusiam povandeninio pasaulio grožį.

ES paramos lėšomis finansuojamas Žaliasis kino festivalis skirtas Petrui Abukevičiui atminti. Šio projekto partnerė - Aplinkos ministerija. Festivaliui filmus kūrė kino mėgėjai kartu su profesionaliais režisieriais. Autoriai buvo atrinkti per Lietuvos televizijos laidos „Gamtos kodas” kino mėgėjams paskelbtą filmukų apie gamtą konkursą. Po atrankos festivaliui buvo sukurti 8 dokumentiniai filmai. Ir jie visi skatina, kaip sveikindamas šio festivalio dalyvius vakar sakė aplinkos viceministras Stanislovas Šriūbėnas, pažinti gamtą, jos slėpinius.

Žaliojo kino festivalio filmai praėjusią savaitę buvo parodyti per Lietuvos televizijos pirmąją programą, juos taip pat vakar visą dieną demonstravo sostinės kino teatras „Pasaka”. Be minėtųjų, buvo galima pamatyti ir kitus festivalio filmus. Tai Eglės Žemaitienės ir Vitalijos Lapinos „Rusnės užkalbėti”, Ramunės Rakauskaitės „Tarp žolių”, Dalios Rust „Ribinė zona”, Inesos Kurklietytės „Gamtos dienos I” ir „Gamtos dienos II”.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras