BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Akcijai išvalykime Dubysą pasibaigus

Atliekų tvarkymas - viena svarbiausių aplinkosaugos problemų, atsiradusi įsikūrus pirmosioms gyvenvietėms ir šiandien tapusi ypač aktuali. Atliekos teršia aplinką, užima daug vietos, o dalis jų - pavojingos žmonių sveikatai ir gyvybei. Šiukšlių gausu ne tik joms skirtose vietose sąvartynuose, bet ir gamtoje - miškuose, ant piliakalnių, šalia vandens telkinių, poilsiavietėse. Dubysos regioniniame parke kasmet pabuvoja daug lankytojų, ypač didelis vandens turistų skaičius. Nors šiukšlinimo mastai mažėja, bet problema išlieka.

Pastebimi teigiami poslinkai tiek iš turistų, tiek iš pačių vietos gyventojų, kurie pradeda suvokti, jog norint išlaikyti gražią ir švarią aplinką, reikia įdėti nemažai darbo ir lėšų.

Žmonės į atokesnes vietas dažniausiai atklysta vartoti alkoholio, todėl neverta stebėtis, kad populiariausios šiukšlės yra „bambaliai” nuo alaus ar sidro. Šios „brangenybės” išmestos baidarininkų, poilsiautojų ar žvejų, įsipynusios į pakrantės žolynus, medžių virtuolius rodo, jog kai kuriems piliečiams trūksta elementaraus supratimo, kad aplinkos šiukšlinti nevalia. Kitos šiukšlės - plastmasiniai ir stikliniai buteliai, konservų dėžutės, plastmasiniai indai, polietileniniai maišeliai, batai, sudaužyti stiklai - palikti poilsiautojų ir vietinių gyventojų taip pat nepuošia aplinkos.

Jau ne pirmus metus Dubysos regioninio parko direkcija rugsėjo mėnesį kviečia tvarkyti Dubysos pakrantes, kad pavasarį padubysiai pasipuoštų vaiskia žaluma, įvairiaspalvių gėlių žiedais, o ne šiukšliu krūvomis. Dubysos pakrančių tvarkymui savo pagalbą kasmet mielai pasiūlo kaimo turizmo sodybų savininkai, baidarių nuomotojai. Dubysos regioninio parko direkcija dėkoja visiems, neabejingiems mus supančiai aplinkai ir dalyvaujantiems akcijoje.

Dubysos regioninio parko direkcijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras