Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-10-07

Visuomenei – nepriklausomų ekspertų išvados apie planuojamą atliekų deginimo gamyklą

Publikuota: Atliekos, Renginiai, įvykiai, Tarša, Visuomenė

Pirmadienį, spalio 11 d., 17.30 val. sostinės Juozapavičiaus gatvės pastato Nr. 9 Didžiojoje salėje visuomenei bus pristatytos šalia Lazdynų mikrorajono planuojamos statyti Vilniaus regioninės komunalinių atliekų deginimo gamyklos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo procedūrų, proceso ir dokumentų ekspertizės išvados. Šią nepriklausomą ekspertizę atliko kompanijos „CSD Ingenieure und Geologen AG” Lietuvos filialo specialistai, laimėję Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento skelbtą tarptautinį konkursą.

Nepriklausomus konsultantus departamentas pasitelkė, pasak jo direktoriaus Rolando Masilevičiaus, siekdamas, kad sprendimas, ar leisti statyti minėtąją atliekų deginimo įmonę, būtų priimtas visiškai skaidriai ir objektyviai. Aplinkosaugos institucijos yra gavusios visuomeninių organizacijų, sostinės Lazdynų, Gerosios Vilties ir Pilaitės gyventojų bendruomenių prašymus neleisti šios įmonės statyti Lazdynuose. Visos valstybės institucijos, atsakingos už sveikatos, priešgaisrinę ir kultūros vertybių apsaugą, taip pat už ūkio ir žemės ūkio plėtrą, bei savivaldybių institucijos, kurias Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymas įpareigoja pateikti savo išvadas, pritarė šalia Lazdynų planuojamos statyti komunalinių atliekų deginimo gamyklos poveikio aplinkai vertinimo ataskaitai.

Sprendimą, ar leisti statyti šią gamyklą poveikio aplinkai požiūriu, Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas, kaip sakė Rolandas Masilevičius, priims ne tik išsamiai išnagrinėjęs poveikio aplinkai vertinimo ataskaitą, valstybės institucijų išvadas, bet ir įvertinęs visuomenės pasiūlymus bei atsižvelgęs į ekspertų išvadas.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)


Atgal į: Visuomenei – nepriklausomų ekspertų išvados apie planuojamą atliekų deginimo gamyklą