Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2013-11-30

Baltųjų delfinų pervežimas Rusijoje: sunkvežimiu pigiau

Publikuota: Gyvūnai, Kita

Nuo Vladivostoko iki Voronežo beveik 10 000 kilometrų. Iš Vladivostoko (gyvenvietė Livadija, Vidurinioji įlankėlė) į Voronežo delfinariumą veža du baltuosius delfinus (lot. Delphinapterus leucas). Veža krovininiame automobilyje, vienoje nedidelėje talpoje.

Nuo Vladivostoko iki Voronežo beveik 10 000 kilometrų, laiko kelyje turbūt tai užima 10 parų.

Veža delfinus, veža sunkvežimyje, vanduo seniai pavirto į šlapimo ir išmatų tirpalą. Spalio 22 d. pravažiavo apytikriai 2/3 kelio, privažiavo iki Bogdanovič miesto Sverdlovsko srityje. Nusprendė vandenį delfinams pakeisti. Kreipėsi į ugniagesių priešgaisrinę dalį, toliau buvo, kaip mums rodosi, maždaug toks dialogas:

- Mums delfinams vandenuką pakeisti.

Ugniagesiai šoke:

- Kokiems delfinams? Tu ką, padauginai? Eik išsimiegoti.

- Taigi ne, aš negėriau, aš už vairo. Mano kėbule du baltieji delfinai…

Pasakoja liudininkė - Ugniagesių ir priešgaisrinės tarnybos organizacijos 81 skyriaus inžinierė Anastasija Laur: “Gelbėtojams nusimatė darbas išpumpuoti vandenį iš “baseino” nepadarant žalos delfinams, o po to per patį trumpiausią laiko tarpą pripildyti jį švariu vandeniu. Bet pasirodė, jog ne viskas taip paprasta, po to, kai vanduo buvo beveik išpumpuotas, vienas iš delfinų nustojo kvėpuoti!! Gelbėtojai pritaikė profesionalią nuovoką ir greitai pripildė talpą šviežiu vandeniu.

Po tam tikro laiko, kuomet “baseinas” buvo pripildytas, delfinas atgavo kvėpavimą”.

Ugniagesė Laur susižavėjusi: “…kaip dėkingumo ženklą už savo išgelbėjimą delfinai apdovanojo savo herojus džiaugsmingu šūksniu! Delfinai išgelbėti, o Rusijos Federacijos pilietinės gynybos, nepaprastų situacijų ir stichinių nelaimių pasekmių likvidacijos reikalų ministerijos bendradarbiai pasilieka savo poste, pasiruošę bet kurią minutę mums su jumis ateiti į pagalbą”.

Ugniagesiai, be abejonės, šaunuoliai, kaip ir, be abejonės, tie, kurie perveža delfinus tokiu būdu - niekšai (jeigu norime pasakyti kultūringai). Kiek išvyko delfinų iš Vladivostoko ir kiek galų gale pasiekė Voronežą, vargu ar mes kada nors sužinosime.

Taip nuo Vladivostoko iki Voronežo

Taip nuo Vladivostoko iki Voronežo

Kai šių metų pradžioje į Sevastopolį ir Eupatoriją (miestas vakarinėje Krymo pakrantėje) atvežė delfinus iš Vladivostoko ir pasirodė liudijimų, kad pristatė gyvūnus automobiliu, kai kurie vadino šią informaciją kliedesiais ir nesąmonėm. Bet štai ir ne kliedesiai. Baltieji delfinai Rusijoje pigūs, o oro pervežimai brangūs. Štai ir veža, rasit ne visi pakeliui nugaiš.

Daugelis iš mūsų girdėjo apie delfinų skerdynes Japonijoje, Farerų ir Saliamono salose. Daugelis žmonių pasaulyje piktinasi šiais žvėriškumais, surenka šimtus, tūkstančius ir milijonus parašų po peticijomis, rengia mitingus, piketuoja prie atstovybių. O Rusija naikina banginių šeimos atstovus ne mažesniais kiekiais, tiktai daro tai ne kruvinose skerdynėse. Išduodamos kvotos sugavimui šimtams baltųjų delfinų, o vėliau tie delfinai miršta Adaptacijos centruose, lėktuvuose ir sunkvežimiuose, Kinijos ir likusiuose kazachiškuose delfinariumuose. O sekančiais metais patvirtinami nauji BLS (bendras leidžiamas sugaunamumas) ir išduodamos naujos kvotos…

Straipsnis parengtas pagal delfinariy.info portalo 2013 m. lapkričio 7 d. informaciją.

Nuoroda į straipsnį: http://www.delfinariy.info/2013/11/perevozka-belukh-v-rossii.html

Patiko (0)


Atgal į: Baltųjų delfinų pervežimas Rusijoje: sunkvežimiu pigiau