Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2013-10-06

Tarptautinės dienos (Global Frackdown2) prieš hidraulinį uolienų ardymą (plėšymą) paminėjimas

Publikuota: Renginiai, įvykiai, Skalūnų dujos, Visuomenė

Kas vyks?

Tarptautinės dienos (GLOBAL FRACKDOWN2) prieš hidraulinį uolienų ardymą (plėšymą) paminėjimas.

Kur vyks?

Spalio 19 d. pradėsime V.Kudirkos aikštėje 11 val. Vėliau triukšmingai judėsime link Seimo rūmų.

Kodėl tai aktualu Lietuvai?

Hidraulinio uolienų ardymo metodu išgaunamos metano dujos. Metano dujų gavyba planuojama ir Lietuvoje. Hidraulinio ardymo technologija neleidžia išgauti didesnės dalies dujų. Vėliau likusių dujų neįmanoma išgauti jokių iki šiol žinomu būdu. Hidraulinio ardymo metu neįmanoma numatyti kaip skils ardomos uolienos, todėl atsiranda kavernos (tuštumos), kuriose kaupiasi gavybai naudojamos pavojingos cheminės medžiagos, taip pat per lūžius jos pasiekia gruntinius vandenys. Hidraulinis ardymas - tai sprogdinimo technologijos atmaina, todėl jos naudojimas kelia pavojų pastatams, komunikacijoms ir hidrotechniniams statiniams.

Kodėl tai aktualu tau?

Esi vienas iš nedaugelio laimingųjų gyvenančių Žemėje, kuris geria švarų iš žemės gelmių išgaunamą vandenį. Didžioji dalis planetos gyventojų dažniausiai geria išvalytą upių, nudruskintą jūrų ar atstatytą iš komunalinių nuotėkų vandenį. Neleisk sprogdinti uolienas ir laidoti po žeme pavojingas chemines medžiagas ir tau, ir tavo vaikams, ir anūkams neteks sužinoti, kas yra švaraus gėlo vandens trūkumas.

Kodėl hidraulinis ardymas nėra visuotinai uždraustas?

Išsivysčiusios Vakarų valstybės jau stabdo šios technologijos naudojimą. Prancūzijoje ši technologija uždrausta, Vokietijoje paskelbtas neterminuotas moratoriumas. JAV valstijos viena po kitos draudžia naudoti šia technologiją. Tačiau didelės naftos ir dujų gavybos korporacijos puikiai sutaria su korumpuotomis vyriausybėmis ir atskirais politikais, ir aplinkai pavojinga technologija aktyviai diegiama trečiojo pasaulio valstybėse. Pelnas atitenka korporacijoms, o žala lieka vietiniams. Šiuo metu pasaulinės gavybos kompanijos ypač aktyviai bando naudoti barbarišką hidraulinio ardymo metodą Rumunijos, Lenkijos, Bulgarijos ir Ukrainos metano išteklių gavyboje. Tą pati technologija būtų naudojama ir Lietuvoje.

Ar mes vieni šioje kovoje?

Global Frackdown diena - tai tarptautinė solidaraus veiksmo prieš pražūtingą technologija diena, pradėta minėti JAV. Šiemet spalio 19-a dieną renginiai vyks šiose šalyse: Australijoje, Belgijoje, Bolivijoje, Kanadoje, Anglijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Airijoje, Lietuvoje, Meksikoje, Šiaurės Airijoje, Rumunijoje, Škotijoje, Pietų Afrikoje, Ispanijoje, Ukrainoje, Lenkijoje, Tunise, JAV. Amerikiečiai protestuos net 74 miestuose, prancūzai - 8-se.

Renginys Facebook’e.

Patiko (0)


Atgal į: Tarptautinės dienos (Global Frackdown2) prieš hidraulinį uolienų ardymą (plėšymą) paminėjimas