Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2013-07-29

Vis daugiau blaivių žmonių sako: „Už sveiką Lietuvą“

Publikuota: Renginiai, įvykiai, Sveikata, Visuomenė

Vasarą dauguma patraukia į gamtą: vieni pasiėmę alkoholio butelius ir čipsus palėbauti, kiti, pasitelkdami gamtos teikiamas galimybes - sveikatai puoselėti. Paskutiniais metais jaučiamas vis didesnis susidomėjimas sveika gyvensena, šie metai nevyriausybinių organizacijų iniciatyva Seimo paskelbti Sveikatingumo metais. Atsiliepdama į augantį žmonių norą gyventi vis sveikiau, laisviau ir laimingiau Lietuvos sveikuolių sąjunga liepos mėn. organizavo net 3 savaitines sveikatingumo stovyklas paeiliui, kuriose bendrai paėmus dalyvavo apie pusę tūkstančio žmonių. O dar kiek mažesnių stovyklų ir sveikatinančių išvykų organizuojamų sveikuolių klubų?

Armintos Mockevičiūtės nuotr.

Tradicijos keičiasi, alternatyva atsiranda, įsijungia vis nauji žmonės. Dvarčėnuose (Alytaus raj.) vyko stovyklos „Į laisvę-2013!”, „Laisvės kodas”, „Aš - už sveiką Lietuvą”.

Stovyklose, be jau seniai žengiančių sveikatos keliu, šįkart daug prisijungė pirmą kartą norinčių keisti savo gyvenimo būdą iš valdomo reklamos ir nesveikų masinių klišių į vis įdomesnį, paremtą sveikatos, tikrosios laisvės, laimės bei dvasios ir kūno darnos principais.

Geriausiai stovyklose tvyrojusią nuotaiką ir gautą pasikeitimų naudą atspindi dalyvavusių surašyti atsiliepimai, tad su jais ir susipažinkime:

„Stovyklos pradžia buvo tikrai viena iš sunkiausių. Reikėjo priprasti prie aplinkos, žmonių, išmokti gyventi be mobiliojo telefono ir žinoma „skanaus” maisto. Dabar labai džiaugiuosi, kad čia patekau, išmokau ir sužinojau daug naujų dalykų. Ačiū už tikrai vertingą ir kupiną naujovių savaitę. Būtinai čia dar sugrįšiu”.

„Buvo labai nelengva priprasti prie sveikos gyvensenos, bet ilgainiui pavyko! Susiradau daug naujų draugų, visi buvo tokie šilti. Maistas - nerealiai skanus! Nors ir be mėsos - tikrai nebadavome”.

„Neįkainojamos paskaitos, kurios pakeitė mūsų požiūrį į gyvenimą, nuomonę apie aplinkinius ir sveiką gyvenseną. Šias vertingas žinias mes pritaikysime mūsų kasdieniškoje aplinkoje. Linkiu Jums ir toliau ugdyti žmonių savimonę, teisingą požiūrį į sveiką gyvenseną. Daugiau tokių šaunių stovyklų ir kursų. Ačiū”.

„Ačiū Dievui ir Lietuvos sveikuolių sąjungai už suteiktus dvasinius, fizinius pamaloninimus, už pilnavertį poilsį, neprilyginamą garsiems kurortams, už pasiūlytas įdomias paskaitas”.

„Su šeima į stovyklą atvykome antrąjį kartą, bet vėl viskas nuostabu, kaip ir pirmąjį. Jau po pirmos stovyklos kardinaliai pakeičiau savo gyvenseną, o po antrosios tik dar labiau motyvacija sustiprėjo. Iki pasimatymo kitais metais”.

Žmonės jau planuoja kitų metų atostogas ir teigia, kad jos bus susijusios su sveikatingumo veikla, kur dera ir poilsis, ir naujų žinių gavimas, pažintys bei sveikatinančios praktikos. Tai rodo, kad auganti sveikos gyvensenos nauja gera mada tik stiprėja ir stiprės.

Juozas Dapšauskas

www.dainavosgidas.lt

Patiko (0)


Atgal į: Vis daugiau blaivių žmonių sako: „Už sveiką Lietuvą“