Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2012-07-30

Žmonių rankose - nendryno paukštis

Publikuota: Paukščiai, Visuomenė

Trečiadienio vakare aplinkosaugininkams pranešta apie Medeikiuose prie žvyro karjerų rastą paukštį. Pasak skambinusiojo, jis panašus į sužeistą sakalo jauniklį. Žmogus baiminosi, kad per naktį paukštis jo namuose gali neišgyventi.

Ketvirtadienio rytą paukštį apžiūrėjęs aplinkos apsaugos inspektorius Artūras Griška sakė, kad tai yra ne retai sutinkamas sakalas, o prie vandens gyvenanti nendrinė lingė.

Tai dažnai sutinkamas plėšrus paukštis, mintantis mažais paukšteliais ir smulkiais graužikais.

Kadangi paukštį radęs vyras įtarė, jog gali būti sužalotas jo sparnas, aplinkos apsaugos inspektorius į Biržus atvežtą paukštį parodė veterinarijos gydytojams.

Gražuolė nendrinė lingė pasirodė esanti sveikutėlė.

Apžiūrimas jis rodė plėšrų charakterį - stojo į gynybos pozą, nieko gera nežadėjo jo snapas ir aštrūs nagai.

Nuvežtą atgal prie Medeikių vandens telkinio paukštį inspektorius patupdė ant medžio šakos - kad jauniklis būtų geriau matomas. Rėksmingumu garsėjantis paukštis iš karto ėmė triukšmauti, o netrukus prie jo atsirado ir motina.

„Su šiuo paukščiu viskas gerai, tačiau noriu pasakyti, kad rastų jauniklių paukščių žmonėms geriau neimti, jei nesimato akivaizdžių jų sužeidimų”, - sako A. Griška.

Jis sako šiais metais matantis didelę problemą dėl gandrų.

Gražuolis nendrinės lingės jauniklis, rastas Medeikių žvyro karjere, pasirodė esantis sveikutėlis.

Gražuolis nendrinės lingės jauniklis, rastas Medeikių žvyro karjere, pasirodė esantis sveikutėlis.

„Pilni lizdai gandriukų, nes dėl palankių sąlygų jų vados buvo itin gausios, o tėvai jų iš lizdų nemėtė. Pradėjus jiems mokytis skraidyti ir susižeidus, nebus įmanoma visų surinkti”, - prognozavo aplinkosaugininkas.

Dėl rastų sužeistų paukščių ir gyvūnų reikėtų skambinti į gyvūnų globos draugijas.

Alfreda Gudienė

“Šiaurės rytai”

Patiko (0)


Atgal į: Žmonių rankose - nendryno paukštis