Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2012-04-19

Vilniaus meras A. Zuokas: „Nemalonius kvapus Lazdynų ir aplinkinių rajonų gyventojai gali pamiršti“

Publikuota: Atliekos, Kita, Tarša, Video

Vilniaus meras Artūras Zuokas, vicemerai Jonas Pinskus ir Romas Adomavičius apsilankė bendrovėje „Vilniaus vandenys”, kur apžiūrėjo naujai statomus nuotekų valyklos dumblo apdorojimo įrenginius. „Vilnius turės vienus iš pažangiausių valymo įrenginių Europoje. Galima drąsiai sakyti, kad su nemaloniais kvapais, kurie kėlė nepasitenkinimą Lazdynų ir aplinkinių rajonų gyventojams, bus baigta.

Naudojant pažangiausią technologiją, dumblas, kuris anksčiau buvo vežamas į laukus, bus apdirbamas taip, kad iš jo liks sausa bekvapė medžiaga, tinkanti kompostui ir biokurui”, - sakė Vilniaus meras A. Zuokas.

Vilniaus nuotekų valykloje susidarantis dumblas tirštinamas, termiškai apdorojamas, pūdomas, sausinamas centrifūgomis bei džiovinamas. Taip apdorotas dumblas, kuris tampa panašus į sausas granules, gali būti naudojamas kompostavimui arba kaip kuras naudojamas deginimo gamykloje.

Šiuo metu jau visi pagal projektą numatyti įrengimai bendrovės „Vilniaus vandenys” teritorijoje sumontuoti, kitą savaitę bus paleidžiamas paskutinis įrenginys - elektros generatorius. Susidariusios biodujos bus naudojamos elektros ir šilumos gamybai.

Numatoma, kad per metus bus pagaminama 16 mln. kWh elektros energijos ir 19 mln. kWh šiluminės energijos, kas leis bendrovei kasmet gauti apie 2 milijonus litų papildomų pajamų. Valstybė patvirtino iš atsinaujinančių šaltinių pagamintos energijos supirkimo kainą - 49 ct už kWh, tuo tarpu bendrovė „Vilniaus vandenys” už elektrą moka vidutiniškai po 31 ct/kWh.

Vilniaus nuotekų valykloje per metus yra išvaloma apie 41 mln. kubinių metrų nuotekų. Valykloje kasdien susidaro apie 200 tonų nuotekų dumblo, kuris anksčiau buvo vežamas į Kariotiškių sąvartyną ar į laukus. Ateityje šis kiekis sumažės net 4 kartus. Be to, į Nerį išleidžiamas 97 proc. išvalytas vanduo.

Bendrovei „Vilniaus vandenys” dumblo išvežimas į laukus, kompostavimas, utilizavimo sąnaudos kasmet kainuoja apie 16,24 mln. Lt, po projekto įgyvendinimo sąnaudos sumažės 4-5 mln. Lt.

Pažangiausios technologijos dumblo apdorojimo įrengimai baigiami statyti sutaupius apie 30 milijonų litų. Galutinė projekto vertė siekia apie 145 milijonus litų.

Vilniaus miesto savivaldybės informacija

Patiko (0)


Atgal į: Vilniaus meras A. Zuokas: „Nemalonius kvapus Lazdynų ir aplinkinių rajonų gyventojai gali pamiršti“