BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

2010-ieji - Tarptautiniai bioįvairovės metai


Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos 2010-aisiais metais, kurie paskelbti Tarptautiniais biologinės įvairovės metais, inicijuoja naujus ekologinius ir edukacinius projektus, skirtus plačiajai visuomenei. Žaliaisiais projektais norima supažindinti su Lietuvos saugomų teritorijų augalų ir gyvūnų įvairove bei skatinti mylėti ir saugoti gamtą.

Pirmoji iniciatyva - nuotraukų apie Lietuvos gamtą paroda LR Seimo II-ųjų rūmų galerijoje (sausio 21- vasario 8 dienomis). Parodoje - žinomo gamtininko, Dzūkijos nacionalinio parko direktoriaus pavaduotojo Eugenijaus Drobelio užfiksuoti reti Lietuvos gyvūnai ir paukščiai. Parodos apie gamtą foto mozaikoje - tetervinai, juodieji gandrai, didysis apuokas ir kiti gyvūnai, įtraukti į Raudonąją knygą. Parodos apie Lietuvos gamtos įvairovę vėliau bus eksponuojamos Lietuvos radijuje ir televizijoje, kitose viešose erdvėse.

„Saugok šalia esančią gyvybę” - taip vadinsis kitas edukacinis projektas, kurio metu moksleiviai bus supažindinami su Lietuvos nacionaliniais ir regioniniais parkais, draustiniais, rezervatais. Žaliųjų pamokų metu bus pasakojama apie saugomų teritorijų biologinę įvairovę, retas gyvūnų ir augalų rūšis, jų buveines. Bus aiškinama, kodėl saugomose teritorijose reikia reguliuoti veiklą, galinčią turėti neigiamą poveikį gamtai, saugomiems objektams, kraštovaizdžiui. Jauni žmonės bus skatinami suvokti, kad gamta - tai ne tik juos supanti gyvoji aplinka, bet ir jie patys.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos direktorės Rūtos Baškytės nuomone, labai svarbu nuo vaikystės suvokti, kad „esi ne tik gamtos dalis, bet esi atsakingas už jos išsaugojimą. Nuo gamtos išlikimo, priklauso žmonijos likimas. Esame surišti viena virve. Tarptautinių biologinės įvairovės ženklas simbolizuoja sausumos ir vandenų gamtos įvairovę. Čia ir suaugęs žmogus, ir vaikas. Dar vaikystėje turime išmokti mylėti ir saugoti, galvoti ne tik apie save, bet apie kitus, ypač tuos, kurie patys negali ginti savo teisių. Mūsų suaugusiųjų pareiga perduoti jaunimui geriausias žinias, patirtį”.

Kyla klausimas, kodėl reikia saugoti biologinę įvairovę? Žmogus veikia aplink esančius gyvus organizmus ir pats yra jų veikiamas. Būtent žmogus kasdien sunaikina nežinomą gyvybės formų, rūšių skaičių, nes jo veiksmai skatina klimato kaitą, didina aplinkos užteršimą, ardo natūralias augalų ir gyvūnų buveines. O be gamtos nėra ateities.

Jungtinių tautų Generalinė asamblėja 2010-uosius paskelbė Tarptautiniais biologinės įvairovės metais, ragindama valstybes nares prisidėti prie metų renginių, didinti visuomenės supratimą apie biologinės įvairovės svarbą. Biologinės įvairovės konvenciją yra pasirašiusios 188 šalys, taip pat ir Lietuva.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras