BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

ŽŪR prezidiumas priėmė sprendimą dėl GMO auginimo Lietuvos teritorijoje

Europos Komisija yra paskelbusi Komunikatą ir Europos Parlamento bei Tarybos reglamento projektą, kuriuo valstybėms narėms būtų leidžiama riboti ar drausti visoje savo teritorijoje ar jos dalyje auginti GMO, kai tokias genetiškai modifikuotas kultūras leista auginti ES komerciniais tikslais. EK parengė ir priemonių sąrašą, kuriomis būtų galima riboti ar drausti GMO auginimą. Ribojančios ar draudžiančios priemonės galėtų būti grindžiamos su visuomenės interesais susijusiais argumentais. LR žemės ūkio rūmų (ŽŪR) prezidiumas šių metų liepos 4 d. posėdyje priėmė sprendimą rekomenduoti drausti GMO auginimą Lietuvos teritorijoje.

Prezidiumo nariai mano, kad Lietuvos teritorija per maža ir per tankiai apgyvendinta, kad leidžiant auginti GMO nebūtų pažeisti kaimyninių žemės sklypų naudotojų teisėti lūkesčiai ir interesai.

ŽŪR yra išanalizavę mokslinį tyrimo darbą „Valstybės ilgalaikės raidos strategijos atnaujinimo ir strateginių dokumentų poreikio studija”, laikomą vienu iš pagrindinių dokumentų, kuriuo remiantis būtų rengiamas Lietuvos Respublikos Seimo nutarimo „Dėl Valstybės ilgalaikės raidos strategijos pakeitimo” projektas.

Svarbesniųjų Lietuvos stiprybių, silpnybių, galimybių ir grėsmių analizė parodė, kad viena iš stiprybių yra „palankios sąlygos žemės ūkio plėtrai, geras agrarinio mokslo potencialas, gamtinės sąlygos palankios turizmui ir rekreacijai”, o viena iš Lietuvos raidos galimybių - „žemės ūkio, ypač ekologinio plėtra ir modernizavimas”. Tai rodo, kad ekologinis žemės ūkis Lietuvoje turėtų būti viena iš prioritetinių šakų. Todėl, prezidiumo narių nuomone, leidus Lietuvoje auginti, kad ir su apribojimais, GMO, būtų sužlugdyti ekologiniai ar kiti jautrūs ne visiškai ištirtam GMO poveikiui (pvz., bičių) ūkiai.

ŽŪR prezidiumo 2011-07-04 posėdžio informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras