BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

ŽŪR nepritaria Sveikatos draudimo įstatymo pakeitimo įstatymo projektui


LR žemės ūkio rūmai (ŽŪR) išnagrinėjo LR sveikatos draudimo įstatymo pakeitimo įstatymo projektą ir jam kategoriškai nepritaria. Projektas, mūsų nuomone, yra ydingas, žlugdantis žemės ūkio veiklos subjektus ir pažeidžia bet kokius anksčiau pasiektus susitarimus.

Projekte privalomojo sveikatos draudimo (PSD) apatinė riba – vadinamosios „grindys“ nustatytos neatsižvelgiant į realias subjekto galimybes, o tik remiantis menamu įsitikinimu, jog net ir mažiausia žemės ūkio valda užtikrina reguliarias pajamas, kurios atitinka minimalios mėnesinės algos (MMA) dydį. Padidinus mokestį iki 72 Lt per mėnesį (o padidinus MMA atitinkamai padidės ir PSD įmoka) mažas pajamas gaunančiam žemdirbiui tai taptų nepakeliama našta. O panaikinus šiuo metu esančias šio draudimo vadinamąsias „lubas“, kai kuriems žemdirbiams mokestis gali išaugti iki nenormalaus dydžio.

Pateikus šį Projektą žemdirbiai pasijuto apgauti, nes padidinus PSD galutiniame rezultate žemės ūkio veiklą vykdantis subjektas netenka 9,5 procentų pajamų. Neprognozuojamos gamtos sąlygos ir išbrangusios gamybos išlaidos ūkininkams ir taip neleidžia atsitiesti ir pasiekti kitų ES šalių ūkininkų konkurencingumo lygio, o žymiai padidėjusi mokesčių našta mūsų konkurencingumą dar labiau mažina.

Didėjantys mokesčiai ir dėl to mažėjančios gyventojų pajamos neskatins vartojimo didėjimo, atvirkščiai – skatins norą nedirbti ir gauti pašalpas bei šešėlines pajamas.

Taip pat stebina Projekto įgyvendinimui reikalingų papilomų išlaidų dydis – 3,3 mln. Lt. Vyriausybei deklaruojant norą mažinti valstybės aparato dydį ir jo išlaikymą, kuriama nauja įstatymo redakcija, leisianti dar daugiau didinti valdininkų skaičių.

Šis Projektas iš esmės pažeidžia bet kokius anksčiau pasiektus susitarimus dėl mokesčių, todėl LR žemės ūkio rūmai jam kategoriškai nepritaria.

Manome, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybė įsiklausys į žemdirbių nuomonę ir vienašališkai neinicijuos tokio ydingo ir žemės ūkio veiklos subjektus žlugdančio įstatymo priėmimo.

ŽŪR informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras