BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žiemos džiaugsmai arba šalin kompiuterį

Žiema ne tokia jau ir ilga, todėl skubėkime džiaugtis jos teikiamais malonumais. Galime slidinėti, čiuožti ant ledo, važinėtis rogutėmis, išsiruošti į mišką pas alkstančius žvėrelius, lipdyti sniego skulptūras. Anksčiau kiekvienas kiemas turėjo savo sniego tvirtovę, sniego senį ar senę… Kaimuose ant tvenkinuko, prūdo ar kito užšalusio vandens telkinio sukosi karuselės. Vaikų žiemos atostogos praūždavo linksmai bedūkstant lauke.

Susirinkus po žiemos atostogų įspūdžių pakakdavo ilgam… Ar kompiuteriniai žaidimai įdomiau už pramogas gamtoje? Tikrai ne. Tereikia pabandyti apšerkšnijusią žiemą išsiruošti į kiemą ar mišką ir iš sniego, kuris puiki statybinė, kūrybinė ir nieko nekainuojanti medžiaga, nulipdyti tai, kas šauna į galvą…

“Iškritus gausiam sniegui Dubysos regioninio parko direkcija paskelbė konkursą “Žiemos džiaugsmai”. Atsiliepė daug mokyklų ir Raseinių gyventojų. Jau gavome virš 30 sniego skulptūrų ir kompozicijų. Žinoma, čia neaplenkiami Seniai besmegeniai, bet sulaukėme ir „Marsiečio”, „Brolių Lavrinovičių”, „Sniego senio, senės su anūkais”, „Morkų prisišveitusio zuikio”. Pradžiugino Padubysio girininkijos girininko pavaduotojo, medžio drožėjo Sauliaus Jociaus „Šerniukas”, bei Katauskių kaimo gyventojos Dainos Sutkevičienės „Besišypsanti eglutė”. Daugiausia sniego skulptūrų atsiuntė Raseinių „Kalno” vidurinės mokyklos Katalikiškos dvasios skyriaus mokytojos. Visą Senių besmegenių paradą lipdė tėveliai, mokiniai, mokytojos” - džiaugėsi Dubysos regioninio parko vyriausioji kultūrologė Laimutė Pečkaitienė. Parko direkcijos specialistai šiai mokyklai rengs edukacines ekskursijas po parko teritoriją, dėkodami už dalyvavimą konkurse „Žiemos džiaugsmai”.

Prisimindami savo vaikystę išmokykite vaikus, anūkus aktyvių žaidimų gamtoje.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos informacija

—–

Konkursui “Žiemos džiaugsmai” Dubysos regioninio parko direkcija fotografijų laukia visą sausio mėnesį. Nufotografavę savo kūrinį ar statinį skaitmeninę fotografiją atsiųskite adresu dubysosrp@raseiniai.lt. Neužmirškite nurodyti savo kontaktų. Jūsų laukia prizai, siurprizai ir kiti netikėti pasiūlymai. Smagaus kūrybinio džiaugsmo ir šėliojimo sniege.

Dubysos regioninio parko direkcijos informacija

Dubysos regioninio parko direkcijos archyvo nuotraukos

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras