BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ženklas „be GMO“ – patikima informacija pirkėjui

Savanoriško maisto produktų ženklinimo „be GMO” galimybės - apie jas bus diskutuojama rytoj, birželio 19 d., per Aplinkos ministerijos rengiamą seminarą, skirtą Lietuvos pasirengimui pirmininkauti ES Tarybai biosaugos ir GMO klausimais. Šis kartu su Vyriausybės kanceliarija, Užsienio reikalų ministerija ir Europos teisės departamentu organizuojamas seminaras vyks sostinės viešbučio „Amberton” konferencijų salėje.

Kad ženklas „be GMO”, kuriuo siūloma gamintojams ir verslininkams savanoriškai žymėti maisto produktus, iš tiesų būtų patikimas, toks žymėjimas turi būti teisiškai reglamentuotas ir kontroliuojamas valstybės. „Šis ženklas skirtas ne pirkėjams vilioti, o teisingai ir patikimai informuoti vartotoją. Siekiame išvengti piktnaudžiavimų, todėl ir reikia teisinio reglamentavimo”, - sako aplinkos viceministras Linas Jonauskas.

ES kol kas dar neturi bendrų teisės aktų maisto produktų ženklinimo „be GMO” tvarkai nustatyti, nors pats GMO naudojimas yra griežtai reglamentuotas. Europos Komisija šiuo klausimu jau yra parengusi studiją. Su jos išvadomis rytoj seminaro dalyvius supažindins EK atstovas Thomas Bregeon‘as. Atsižvelgusi į visų ES valstybių pastabas ir pasiūlymus dėl šios studijos, EK numato parengti ES teisės akto apie ženklinimą „be GMO” projektą.

Siekdamos skatinti savo verslininkus žymėti produkciją „be GMO” ženklu, kelios ES šalys - Austrija, Vokietija ir Prancūzija - jau yra įteisinusios tokio ženklinimo galimybę. Daugiausia patirties šioje srityje turi Austrija. Šia patirtimi rytoj su seminaro dalyviais ir pasidalys austrų ekspertė Eva Claudia Lang.

Kokios galimybės Lietuvoje maisto produktus žymėti „be GMO” ženklu, buvo aptarta praėjusią gegužę per Aplinkos ministerijos sukviestą suinteresuotų institucijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovų susitikimą.

Austrijos, Prancūzijos ir Vokietijos ženklinimo „be GMO” tvarka yra apžvelgta Seimo parlamentinių tyrimų departamento gegužės 13 d. parengtame dokumente. Jį galima rasti Aplinkos ministerijos Genetiškai modifikuotų organizmų informacinėje sistemoje http://gmo.am.lt.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras