BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žemės ūkio rūmuose svečiavosi IFOAM EU direktorius

2012 m. gegužės 10-11 d. Lietuvoje lankėsi į “Agrobalt 2012″ parodą atvykęs organizacijos IFOAM EU prezidentas Christopher Stopes ir direktorius Marco Schluter. Gegužės 10 d. jie skaitė pranešimą seminare “Ekologinis ūkininkavimas ir jo kryptys Europoje bei ekologiškų produktų gamybos sertifikavimas Lietuvoje ir numatomos tendencijos” parodoje “Agrobalt 2012″, o kitą dieną - gegužės 11 - IFOAM direktorius lankėsi Žemės ūkio rūmuose, kur susitiko su Lietuvos ekologinio ūkininkavimo sektoriaus organizacijų - Žemės ūkio rūmų, Žemės ūkio ministerijos, VšĮ “Ekoagros”, Aleksandro Stulginskio universiteto, Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos, Lietuvos ekologinės žemdirbystės asociacijos, Lietuvos nacionalinio verslo konfederacijos bei kitų organizacijų atstovais.

IFOAM - tarptautinė ekologinės žemdirbystės judėjimų federacija - buvo įkurta 1972 m. Tai skėtinė organizacija, kuri vienija daugiau nei 800 ekologinio ūkininkavimo sektorių atstovaujančias organizacijas. Nuo 2000 metų įkurta regioninė IFOAM EU grupė šiuo metu atstovaujanti daugiau nei 250 įvairių ekologinio sektoriaus organizacijų iš 27 Europos Sąjungos šalių.

Žemės ūkio rūmuose susitikęs su Lietuvos ekologinio sektoriaus atstovais M. Schluter pristatė IFOAM EU grupės veiklos kryptis ir pabrėžė Lietuvos atstovų dalyvavimo bendroje veikloje svarbą. Svečias išklausė Lietuvos ekologinio žemės ūkio atstovų pasisakymus apie sektoriaus plėtros tendencijas ir veiklos sritis skirtingose organizacijose. IFOAM EU grupės atstovo tikslas - į lobistinę veiklą Europoje įtraukti kuo daugiau šio sektoriaus atstovų, kad būtų užtikrinta sėkminga ekologinio žemės ūkio plėtra. Vienas aktualiausių klausimų - dėl Bendrosios žemės ūkio politikos naujuoju finansiniu laikotarpiu - buvo aptartas aktyviai diskutuojant apie šalių narių ir ES bendrąsias pozicijas. Susitikime aptartos ekologinio žemės ūkio plėtros perspektyvos ES ir Lietuvoje, ekologinio žemės ūkio veiksmų planų įgyvendinimo Europoje kontekstas. Diskutuota dėl ekologinio žemės ūkio sektoriaus rėmimo priemonės naujuoju programiniu laikotarpiu.

Diskusijose aptarti ekologinio žemės ūkio priemonės atskyrimo nuo aplinkosauginių programų privalumai ir trūkumai. Įžvelgiama, kad bus sudėtingiau paskirstyti finansinį paketą kiekvienai atskirai priemonei, jei nebus numatyta minimalaus priemonei skirtinos biudžeto dalies kiekvienai šaliai narei. Ūkininkų organizacijų atstovai teiravosi svečio, ar sumažėjęs paramos lygis 2007-2013 m. programoje, neturės įtakos 2014-2020 metų skaičiuojamai paramai. Susisiekus su ES komisijos atsakingais atstovais susitikimo dalyviai buvo patikinti, kad įtakos tai neturės.

Diskusijos dalyviai kaip vieną aktualiausių problemų įvardijo pasibaigusį galioti 2010 m. Ekologinio žemės ūkio veiksmų planą ir tolimesnės ekologinio sektoriaus plėtros strategijos nebuvimą. Pritarta, kad tai - vienas pagrindinių dokumentų, nuo kurio priklauso šio sektoriaus plėtra, prioritetai kitose programose ir priemonėse, būsimas rėmimo biudžetas, ekologiškų produktų vartojimo augimas. Kitose Europos šalyse, kur tokie planai egzistuoja, jų tęstinumas užtikrina paramos ekologiniam žemės ūkiui pastovumą, ūkio plėtrą.

Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas teigė, jog Rūmai palaiko ir skatina ekologinį ūkininkavimą. “Ekologija - viena pagrindinių Rūmų veiklos krypčių” - kalbėjo A.Stančikas, - “Mes atstovaujame ir ekologiškai ūkininkaujančius žemdirbius, juos konsultuojame, rengiame įvairius mokymus, stengiamės, kad kuo daugiau ūkininkų ūkininkautų ekologiškai, o vartotojai sulauktų kuo daugiau draugiškai aplinkai išaugintų produktų”.

ŽŪR informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras