BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Liepos 19-21 d. vyks šventė-festivalis - „Žemės šventė”

Liepos 19-21 d. rengiama šventė-festivalis - ŽEMĖS ŠVENTĖ, kuri vyks „Aukštupio” sodybos poilsio erdvėje, Šalčininkų raj., 35 km nuo Vilniaus. Šventės idėja - susitikti visiems sveiką ir sąmoningą gyvenimo būdą palaikantiems žmonėms, švęsti Žemės šventę, bendrauti, dalintis patirtimi, o svarbiausia - būti kartu, apsijungti geru ketinimu, linkint Žemei, civilizacijai, visam, kas gyva, sveiko, gražaus, laimingo gyvenimo. Te žydės mūsų Žemėje Rojaus sodai!

Vis dažniau mūsų visuomenėje skamba sveiko gyvenimo būdo, sveikos mitybos, ekologiško būsto bei gyvenimo aplinkos, sveikų tarpusavio santykių, atsinaujinančios energijos šaltinių ir su tuo susijusio gamtos išteklių tausojimo temos. Visas jas apima viena plati tema - ketinimas atkurti bei stiprinti žmogaus ryšį su gamta, per tai išskleisti tikrąją žmogiškąją prigimtį.

Vis daugiau žmonių ima kurti sveikesnę gyvenimo aplinką sau, savo vaikams ir vaikaičiams. Kuriamos ekosodybos, giminės sodybos, ekogyvenvietės ir ekobendruomenės, giminės sodybų bendruomenės. Daug žmonių domisi alternatyviom galimybėm susikurti sveikesnį, saugesnį, pilnavertiškesnį gyvenimą, kurio ašis yra sąmoningas, dorybingas, taikingas žmogus - kūrėjas.

Lietuvoje jau šimtai šeimų, bendraminčių žengia pirmuosius žingsnius arčiau gamtos, nuoširdžiai tikėdami gražiąja planetos bei jos gyventojų, savo tąsos, ateitimi. Jau nuėję pirmuosius žingsnius tobulindami gyvenamąją aplinką, jie pastebi, kad gyvenimas įgavo kryptį ir prasmę, o žmogus surado laimę ten, kur ji visada buvo, nuo pat pradžių, tik mes buvom nutolę, ieškojom ne ten. Daugybė laimingų, besišypsančių žmonių dalinasi savo laime su visais, kad kuo daugiau širdžių pasisuktų į laimę, kuri yra čia pat, arti ir pasiekiama kiekvienam. Tereikia atsigręžti ir pamatyti širdimi.

Šie gyvenimo su gamta kūrėjai ir yra šventės „Žemės šventė - gyvenimo šventė” sumanytojai.
Šventės idėja - susitikti visiems sveiką ir sąmoningą gyvenimo būdą palaikantiems žmonėms, švęsti Žemės šventę, bendrauti, dalintis patirtimi, o svarbiausia - būti kartu, apsijungti geru ketinimu, linkint Žemei, civilizacijai, visam, kas gyva, pasveikimo, sveiko, gražaus, laimingo gyvenimo, augimo ir žydėjimo.
Te žydės mūsų Žemėje Rojaus sodai.

Praktinė informacija

“Žemės šventė” sūkuriuos nuostabioje gamtos vietovėje, Merkio upės slėnyje. Vienu metu keliose vietose vyks įvairūs teminiai užsiėmimai - vyrų, moterų, vaikų, šeimų kampeliai - erdvės, kur bus diskutuojama aktualiomis temomis, dalinamasi patirtimi, bendraujama, o gal ir žaidžiama, kasama, statoma, ragaujama. Taigi, pasiimkite užrašus, patogią aprangą, neperšlampamą avalynę, maudymosi reikmenis, apsaugos priemones nuo uodų (pvz. citriną), palapines nakvynei ir viską, ko reikėtų stovyklaujant gamtoje.

„Žemės šventėje” vyks ir „Porų šventė”. Visos šventės metu veiks „Meilės” ir „Draugystės” medžių paštas. Lai šie medeliai padeda Jums užauginti šiltus jausmus, labiau vienam kitą pažinti, susidraugauti. Būtų gražu, jei porų medelį papuoštų širdutės su dalyvių nuotraukytėmis - kiekviena širdutė šypsotųsi!

Gongų ir judesio koncertui - meditacijai, kuris vyks šventės atidarymo vakarą ir iš judesio ir grojimo švelniai pereis į maudynes gongo garse, turėkite paklotėlį atsigulti ir kuo užsikloti, atsivežkite savo muzikos instrumentus bendrai improvizacijai.

Visais vakarais klausysimės koncertų, kartu dainuosime, šoksime tradicinius šokius, žaisime, žiūrėsime filmą po atviru dangumi. O nubudus ryte, giedosime, mankštinsimės.

Šventės erdvėje bus daug smagios veiklos vaikams. Rūpestingi ir dėmesingi vyresni draugai prižiūrės Jūsų vaikučius.

Kokia gi „Žemės šventė” be Žemės gėrybių stalo - miško, sodo, laukų dovanų? Atsivežkime, kuo džiaugiamės, ką laukinė gamta dovanoja ar tai, ką savo sodybose esam užauginę, pasidalinkime gamtos dovanomis su dėkingumu ir meile Žemei, susėskime visi drauge prie stalo kaip viena Žemės šeima. O taip pat, mielos šeimininkės, kviečiame išskleisti kūrybos spindulėlį ir kartu papuošti - nuspalvinti spalvota vaivorykšte sekmadienio pietų stalą „Meilės spalvos ir žiedai”.

Šventės erdvėje veiks sveiko vegetariško maisto kavinė, kurioje bus galima nebrangiai pavalgyti, arba galite atsivežti savo maistelį. Saugodami gamtą, prašome atsivežti savo lėkštutę, puodelį.

Jei norėtumete atsivežti rankdarbių, meno darbų, gaminių ar pan., rašykite į nadezda@zemessvente.lt arba skambinkite tel. 8 601 43574.

Informacijos lentoje galėsime talpinti naudingas nuorodas bendraminčiams apie ekostatybas (medžiagos, prietaisai, kvietimai į talkas ar pageidavimai dalyvauti talkoje, pasisemti patirties), apie Jūsų ar kitų užaugintą sveiką maistą, augalus, o taip pat skelbti apie galimybę įsikurti kaimynystėje, laisvas parduodamas žemes šalia bendraminčių, apie kvietimus dalyvauti įvairiose iniciatyvinėse kūrybinėse grupėse, apie būsimas šventes bei susitikimus ir kita.

Žemės šventės programa

Daugiau informacijos: www.zemessvente.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras