BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žemės gelmių įstatymo pataisoms dėl skalūninių dujų paieškos reglamentavimo po pateikimo pritarta

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Algimantas Salamakinas pristatė Žemės gelmių įstatymo pataisų projektą Nr. XIIP-487. Teikiamomis pataisomis siūloma pakeisti ir papildyti galiojantį Žemės gelmių įstatymą, įtvirtinant išsklaidytųjų angliavandenilių (t.y. skalūninių dujų) sąvoką, o taip pat aiškiai ir konkrečiai reglamentuoti minėtų išteklių paieškos, žvalgybos, gavybos ir kitus su šia veikla susijusius klausimus.

„Mes siūlome, kad būtų apsaugoti mūsų vandenys, todėl įstatymų leidėjui teikiame, kad ten, kur yra mūsų šuliniai, geodeziniai dalykai, ten turi būti neleidžiama atlikti skalūninių dujų paieškos. Taip pat, jeigu padaroma žala fiziniams ar juridiniams asmenims, kad būtų atlyginta tų asmenų, kurie tą veiksmą vykdė. Taip pat siūlome, kad būtų negalima tą veiksmą atlikti saugomose teritorijose, tiek vertikalaus, tiek horizontalaus gręžimo”, - pristatydamas projektą sakė A. Salamakinas.

Lydimuoju Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymo 1 priedo papildymo įstatymo projektu Nr. XIIP-488 siekiama pakeisti galiojančio įstatymo 1 priedą, papildant jį angliavandenilių hidraulinio ardymo technologija, kuriai būtų privalomas poveikio aplinkai vertinimas.

Projektams po pateikimo pritarė 82, prieš buvo 1, susilaikė 4 Seimo nariai. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Aplinkos apsaugos komitetas, numatoma svarstymo plenariniame posėdyje data - gegužės 9 d.

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras