BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žemaitijos nacionaliniame parke ankstyvas sugrįžėlis – didysis baublys

Vasario 11 dieną, Pakastuvos telmologiniame draustinyje, Pakastuvos ežero pietinėje dalyje, prie iš čia ištekančio upelio, pastebėtas didysis baublys. Properšoje stypsantį ir greičiausiai žuvelioko tykantį paukštį pirmasis pastebėjo buvęs Platelių girininkijos girininkas Jonas Šečkus. Įpratęs būti gamtoje ir pastebintis įvairius joje knibždančius gyvius, kaskart vykdamas pro Pakastuvą, nepamiršdavo apžvelgti ir šios pelkėtos teritorijos: gal išvys ką nors įdomaus. Taip akylos akys tos dienos popietę ir užkliuvo už neįprasto šiam metų laikui gyvūno - didžiojo baublio, kuris, alkio genamas, stovėjo susigūžęs atviroje vietoje.

Įprastai pastebėti šį sparnuoti labai sudėtinga, nes gyvena nendrynų apsuptyje, o jo plunksnų apdaras puikiai priderintas prie nurudusių nendrių stiebų.

Iš piečiau esančių žiemaviečių šie paukščiai pas mus sugrįžta apie pirmosios kovo dekados pabaigą. Gi dabar - dar tik vasario vidurys! Lieka šiam paukščiui tik palinkėti ištvermės dar šaltuku kvėpuojančiomis vasario naktimis, kantrybės - maisto prasimanyme ir budrumo - saugantis plėšrūnų nasrų. Jei ramų pavasario vakarą iš Pakastuvos nendrynų atsklis didžiojo baublio su niekuo nesupainiojamas duslus baubimas ,,uh vu-u-u-up”, manykime, kad tai sėkmingai išgyvenusio ankstyvojo sugrįžėlio skleidžiama žinia apie užimtą lizdinę vietą.

Daugiau apie didįjį baublį skaitykite čia.

Didysis baublys Pakastuvoje (Sauliaus Sidabro nuotr.)

Manęs čia nėra (S. Sidabro nuotr.)

Didysis baublys sustingęs maskavimosi poza: "Manęs čia nėra" (S. Sidabro nuotr.)

Didysis baublys pro nendrių stiebus vos įžiūrimas (Mildos Šečkutės nuotr.)

Didysis baublys pro nendrių stiebus vos įžiūrimas (Mildos Šečkutės nuotr.)

Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras