BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žaliosios pamokos Lietuvos mokyklose

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM baigė vykdyti edukacinį projektą „Be gamtos nėra ateities”, skirtą Tarptautiniams biologinės įvairovės metams. „Žaliosios” pamokos vyko Lietuvos miestų ir miestelių vidurinėse mokyklose bei gimnazijose. Apsilankyta daugiau kaip dvidešimtyje mokyklų, kuriose pasakota apie Lietuvos biologinę įvairovę, saugomas rūšis, supažindinta su saugomų teritorijų sistema, valstybės saugomais gamtos ir kultūros paveldo objektais.

„Žaliųjų” pamokų metu moksleiviai sužinojo, kodėl saugomose teritorijose reikia reguliuoti veiklą, galinčią turėti neigiamą poveikį gamtai, saugomiems objektams, kraštovaizdžiui. Pažindami savo krašto gamtą, aplankydami artimiausią saugomą teritoriją ir sužinodami, kas joje saugoma, moksleiviai turėtų išmokti palaikyti švarią aplinką, nedeginti žolės, nemėtyti šiukšlių, taupyti gamtos išteklius.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorės Rūtos Baškytės nuomone, „labai svarbu nuo vaikystės suvokti, kad esi gamtos dalis, esi atsakingas už jos išsaugojimą. Nuo gamtos išlikimo priklauso žmonijos likimas. Esame surišti viena virve. Dar vaikystėje turime išmokti galvoti ne tik apie save, bet apie kitus, ypač tuos, kurie patys negali ginti savo teisių. Mūsų suaugusiųjų pareiga - perduoti jaunimui žinias ir patirtį”.

Pamokos apie gamtos įvairovę ir Lietuvos saugomas teritorijas vyko Šiaulių J. Janonio, Anykščių A. Vienuolio, Lazdijų M. Gustaičio, Krekenavos M. Antanaičio, Jurbarko A. Giedraičio-Giedriaus gimnazijose, Gelgaudiškio, Aukštadvario, Veisiejų , Vilniaus „Sietuvos” vidurinėse mokyklose, Nacionalinėje Čiurlionio menų mokykloje ir kitur.

Jungtinių tautų Generalinė asamblėja 2010-uosius buvo paskelbusi Tarptautiniais biologinės įvairovės metais, ragindama valstybes nares prisidėti prie metų renginių, didinti visuomenės supratimą apie biologinės įvairovės svarbą. Biologinės įvairovės konvenciją yra pasirašiusios 188 šalys, tarp jų ir Lietuva.

Nuotraukoje - „Žalioji” pamoka Aukštadvario vidurinėje mokykloje

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras