BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žaliosios europiečių atostogos jau prasidėjo

2009 m. rugpjūčio 7-22 d. vasaros sostinėje Palangoje, kur susikerta Vytauto ir Jūratės gatvės, įsikurs „Žaliųjų europiečių atostogų” poilsiavietė, kviečianti gyventojus ir miesto svečius atkreipti dėmesį į klimato kaitos ir kitas svarbias aplinkosaugos problemas.

Projekto organizatoriai - Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Šiaurės šalių ministrų tarybos biuras Lietuvoje - “Žaliųjų europiečių atostogų” renginių metu siekia pristatyti kaip nedideli mūsų kasdienių įpročių pokyčiai gali turėti lemiamos reikšmės mus supančiai aplinkai. Užsukti čiaupą valantis dantis ar išjungti telefono kroviklį, kai juo nesinaudojame - iš pažiūros maži dalykai, kuriuos gali pakeisti kiekvienas ir taip prisidėti prie kovos su klimato kaita. Organizatorių komanda skatins dalyvauti įvairiose kūrybinėse ir edukacinėse veiklose ir pasitikrinti savo ekologijos žinias.

„Žaliųjų europiečių atostogų” PROGRAMA

ATOSTOGŲ PRADŽIA rugpjūčio 7 d.

19.00 val. Eko-keliautojų (autostopo varžybių dalyvių) sutikimas ir energiją gaminančių prietaisų išbandymas. Žaidimai, viktorinos, estafetės.

20.00 val. grupės „Suicide DJ‘s” gyvo garso koncertas be elektros energijos!

KASDIEN „ŽALIŲJŲ EUROPIEČIŲ ATOSTOGŲ” POILSIAVIETĖJE

16.00 - 18.00 Valandos VAIKAMS.

18.00 - 21.00 Ekspertų konsultacijos ir patarimai VISIEMS.

Rugpjūčio 8 d. ir 16 d.: kaip įsirengti ekologiškus namus?

Eko-namo architektų konsultacijos. Su vaikais bendraus rašytojas Jeronimas Laucius.

Rugpjūčio 9 d. ir 12 d.: kaip pasirinkti ekologiškus gaminius?

Specialistai paaiškins, kaip yra ženklinami ekologiški gaminiai. Žaidimus vaikams ves rašytojas Jeronimas Laucius.

Rugpjūčio 10 d. ir 17 d.: kaip išsirinkti energiją taupančią buitinę techniką?

Specialistų konsultacijos ir energiją tausojančių lempučių paroda. Vaikai žais žaidimus ir skaičiuos, kiek sunaudojame elektros energijos.

Rugpjūčio 11 d. ir 19 d.: ar žinai, ką valgai?

Ekologiškų maisto produktų degustacija ir jų ženklinimo pristatymas. Speciali ekologiško šokolado degustacija vaikams!

Rugpjūčio 13 d. ir 21 d.: kaip gaminti energiją nekenkiant aplinkai?

Vėjo mikro-jėgainės pristatymas. Ekskursija dviračiais prie vėjo elektrinės Vidmantuose (ekskursijos pradžia 18 val.). Vaikai matuos vėjo greitį, gamins vėjo malūnėlius ir aitvarus. Rašytojas J. Laucius seks pasaką apie „Energijos karalystę”.

Rugpjūčio 14 d. ir 20 d.: kaip rūšiuoti atliekas?

Specialistų konsultacijos apie atliekų rūšiavimą. Kūrybinė eko-laboratorija visai šeimai, kurioje bus galima išmokti senus daiktus paversti naujais. Popieriaus perdirbimo dirbtuvėlėje „Galvok žaliai” iš senų laikraščių bus gaminamas naujas popierius. Vaikai mokysis rūšiuoti atliekas žaisdami dėlionę.

Rugpjūčio 14 d. vyks šiukšlių rinkimo akcija Palangos paplūdimyje (akcijos pradžia 13 val., rinktis prie tilto). Iš surinktų šiukšlių bus kuriamos skulptūros ir koliažai.

Rugpjūčio 15 d. ir 18 d.: kaip keliauti ekologiškai?

Įdomių maršrutų Palangoje, kuriuos galima aplankyti dviračiais, riedučiais ar pėsčiomis, pristatymas. Dviratininkų Kritinės masės akcija (dviratininkus kviečiame rinktis 19 val. prie Vytauto ir Basanavičiaus gatvių sankryžos).

Rugpjūčio 14 d. ir 21 d.: 21.15 val. garsaus prancūzų dokumentininko Yann Arthus-Bertrand’o filmas „Namai” (kino teatre “Naglis”, adresu Vytauto g. 82). Nemokamą bilietą į filmą bus galima laimėti užsukus į „Žaliųjų europiečių atostogų” poilsiavietę.

Filmo “Namai” internetinė svetainė - http://www.home-2009.com/

Filmas namai Youtube - http://www.youtube.com/homeproject

ATOSTOGŲ PABAIGA rugpjūčio 22 d.

18.00 val. „Šauniausios eko šeimos” apdovanojimai.

19.30 val. „Auros” šokio spektaklis „Drugelio efektas”.

Dvi savaites veiksiančioje poilsiavietėje kiekvienas ras sau patrauklų užsiėmimą. Čia vyks visai šeimai skirtos kūrybos dirbtuvės, žaidimai, viktorinos, parodos, ekologiško gyvenimo būdo konsultacijos ir kiti renginiai. Čia bus galima patiems pasigaminti elektros energijos minant dviratį, paragauti kavos, išvirtos naudojant saulės energiją, iš arti apžiūrėti vėjo jėgainę, iš makulatūros pasigaminti popieriaus.

Palangiškiai ir miesto svečiai taip pat dalyvaus eko-vairavimo kursuose, galės apsilankyti šalia Palangos tilto iškilsiančiame originaliame smėlio statinyje, kuris taps žaliųjų atostogų traukos vieta paplūdimyje, prisijungti prie eko-keliautojų turnyro ar apsilankyti kino vakaruose “Naglyje”.

Kiekvieną dieną ypatingas dėmesys bus skiriamas vaikams. Jie bus kviečiami mokytis senus daiktus paversti naujais, konstruoti vėjo malūnėlius, kurti ir leisti aitvarus, rinkti „Gerų darbų maišelius”, klausytis rašytojo Jeronimo Lauciaus pasakojimų, dalyvauti viktorinose ant didžiulio Europos žemėlapio ir žaisti įvairius smagius žaidimus.

„Žaliųjų europiečių atostogų” poilsiavietėje veiks bevielis interneto ryšys, bus galima gauti informacinės medžiagos ir keistis perskaitytomis knygomis.

Visi renginiai nemokami! Projektą organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje. Projekto partneriai - Palangos miesto savivaldybė, Lietuvos vėjo energetikų asociacija ir turizmo agentūra „Vivita”.

Europos Komisijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras