BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žaliosios energetikos vystytojai viena po kitos laimi bylas prieš ŽŪM


Pastarosiomis dienomis Europos Sąjungos paramos saulės, vėjo ir vandens jėgainių statybai ir renovacijai negavę pareiškėjai Vilniaus apygardos administraciniame teisme vieną po kitos laimi bylas, kuriose skundžiamas Žemės ūkio ministerijos valdininkų sprendimas neskirti bendrijos paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemones „Parama verslo kūrimui ir plėtrai” ir „Perėjimas prie ne žemės ūkio veiklos”. Iš viso jau yra laimėta 10 bylų prieš ministeriją.

Teismas tenkina ieškovų skundus ir pripažįsta, kad ŽŪM sprendimas neskirti ES paramos, motyvuojant tuo, jog neįmanoma prognozuoti elektros energijos supirkimo kainų penkerių metų laikotarpiui, yra neteisėtas, ir parama žaliosios energetikos projektams turi būti skirta.

Vienas iš bylą prieš ŽŪM laimėjusių ir vėjo jėgainę Skuodo rajone statyti planavusių pareiškėjų, Gintaras Dapkevičius, teigia, jog pergalės teismuose suteikia optimizmo žaliosios energetikos vystytojams.

„Džiaugiuosi, kad teismas atstatė teisingumą. Šie sprendimai suteikia vilties, jog parama, kurią ŽŪM valdininkai nubraukė lengva ranka, visgi bus įsisavinta. Šiuo metu visame pasaulyje valstybės įvairiais būdais skatina ir remia saulės, vėjo ir vandens jėgainių statybą, deja, Lietuvoje pareigūnai elgiasi priešingai”, - sako G. Dapkevičius.

2009-ųjų metų rugpjūtį Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerija saulės, vėjo ir vandens jėgainių statybą ir renovaciją priskyrė prie remtinos veiklos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemones „Parama verslo kūrimui ir plėtrai” ir „Perėjimas prie ne žemės ūkio veiklos”. Pasak pareiškėjų, tuo metu ministerijos pareigūnai visomis išgalėmis skatino pasinaudoti Europos Sąjungos parama, skirta žaliosios energijos projektų vystymui.

Vis dėlto praėjusių metų spalio pradžioje ŽŪM ir jai pavaldi Nacionalinė mokėjimų agentūra atmetė beveik 200 projektų, pagal kuriuos buvo planuojama statyti arba renovuoti vėjo, vandens ar saulės jėgaines Lietuvos kaimo vietovėse. Projektų atmetimas motyvuotas tuo, jog negalima prognozuoti elektros energijos supirkimo kainų penkerių metų laikotarpiui, todėl neįmanoma nustatyti projektų ekonominio gyvybingumo. Dėl šio sprendimo į teismą kreipėsi apie 100 žaliosios energetikos vystytojų.

Šaltinis: MarketNews.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Marius2011-01-29 17:22

Vel pardes kist tas savo hidroelektrines….

Rašyti komentarą

Tavo komentaras