BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žaliosios energetikos vystytojai tikisi palankaus ŽŪM sprendimo dėl ES paramos skyrimo

Šį antradienį Žemės ūkio ministerijos valdininkai spręs, ar skirti ES paramą saulės, vėjo ir vandens jėgainių statybos ir renovacijos projektams. Šių metų pradžioje žaliosios energetikos vystytojai vieną po kitos laimėjo bylas prieš ŽŪM. Teismai įpareigojo ministeriją ir jai pavaldžią Nacionalinę mokėjimų agentūrą iš naujo įvertinti projektus po to, kai praėjusių metų rudenį ŽŪM atmetė beveik 200 paraiškų ES paramai gauti.

Viena iš bylą prieš ŽŪM laimėjusių pareiškėjų, Zita Jaruševičiūtė, teigia, jog žaliosios energetikos vystytojai viliasi, kad ministerija neužkirs kelio žaliosios energetikos proveržiui

„Tikiuosi, jog ministerijos valdininkai atsižvelgs į palankias teismo nutartis projektų vystytojų atžvilgiu ir skirs ES paramą saulės, vėjo ir vandens jėgainių statybai bei renovacijai. Išties pavargome nuo nežinomybės, tad norisi tikėti, kad šioje istorijoje pagaliau bus padėtas taškas”, - sako Z. Jaruševičiūtė.

2009-ųjų metų rugpjūtį Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerija saulės, vėjo ir vandens jėgainių statybą ir renovaciją priskyrė prie remtinos veiklos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemones „Parama verslo kūrimui ir plėtrai” ir „Perėjimas prie ne žemės ūkio veiklos”. Pasak pareiškėjų, tuo metu ministerijos pareigūnai visomis išgalėmis skatino pasinaudoti Europos Sąjungos parama, skirta žaliosios energijos projektų vystymui.

Vis dėlto praėjusių metų spalio pradžioje ŽŪM ir jai pavaldi Nacionalinė mokėjimų agentūra atmetė beveik 200 projektų, pagal kuriuos buvo planuojama statyti arba renovuoti vėjo, vandens ar saulės jėgaines Lietuvos kaimo vietovėse. Projektų atmetimas motyvuotas tuo, jog negalima prognozuoti elektros energijos supirkimo kainų penkerių metų laikotarpiui, todėl neįmanoma nustatyti projektų ekonominio gyvybingumo. Dėl šio sprendimo į teismą kreipėsi apie 100 žaliosios energetikos vystytojų.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras