BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žaliosios energetikos vystytojai sulaukė palankaus ŽŪM sprendimo dėl ES paramos skyrimo

ŽŪM valdininkai nusprendė skirti ES paramą saulės, vėjo ir vandens jėgainių statybos ir renovacijos projektams. Šių metų pradžioje žaliosios energetikos vystytojai vieną po kitos laimėjo bylas prieš ŽŪM. Teismai įpareigojo ministeriją ir jai pavaldžią Nacionalinę mokėjimų agentūrą iš naujo įvertinti projektus po to, kai praėjusių metų rudenį ŽŪM neteisėtai atmetė beveik 200 paraiškų ES paramai gauti.

www.sxc.hu nuotr.

Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos (LVDK) generalinio direktoriaus Dano Arlausko teigimu, ŽŪM valdininkai pagaliau įsiklausė į pareiškėjų ir teisininkų argumentus.

“Ši žinia ypač svarbi tiems, kurie buvo praradę viltį įveikti nesąžiningus ir nekompetentingus biurokratus. Suvokiame, kad šis ŽŪM sprendimas visgi išsirutuliojo “pro sukąstus dantis”, todėl, mano nuomone, bus bandoma toliau “kaišioti pagalius į ratus” konkrečių projektų vertinime. LVDK nuolat teigė, kad pernykštis sprendimas neskirti ES paramos žaliosios energetikos projektams buvo prasilenkiantis su logika bei teisės normomis, tą šių metų pradžioje patvirtino ir teismai. Po ŽŪM sprendimo skirti paramą saulės, vėjo ir vandens jėgainių statybai ir renovacijai, Lietuvoje galime tikėtis nors ir pavėluoto, tačiau visgi teigiamo proveržio žaliosios energetikos srityje”, - sako LVDK generalinis direktorius.

Pasak D. Arlausko, nors parama ir turėtų būti skirta bylas prieš ministeriją laimėjusiems žaliosios energetikos vystytojams, bet vis dar lieka neaišku, ar ES pinigų sulauks pareiškėjai, kurių projektai taip pat buvo atmesti dėl tos pačios priežasties, tačiau kurie nesikreipė į teismą. Iš viso tokių pareiškėjų yra daugiau nei 100.

2009-ųjų metų rugpjūtį Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerija saulės, vėjo ir vandens jėgainių statybą ir renovaciją priskyrė prie remtinos veiklos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemones “Parama verslo kūrimui ir plėtrai” ir “Perėjimas prie ne žemės ūkio veiklos”. Pasak pareiškėjų, tuo metu ministerijos pareigūnai visomis išgalėmis skatino pasinaudoti Europos Sąjungos parama, skirta žaliosios energijos projektų vystymui.

Vis dėlto praėjusių metų spalio pradžioje ŽŪM ir jai pavaldi Nacionalinė mokėjimų agentūra atmetė beveik 200 projektų, pagal kuriuos buvo planuojama statyti arba renovuoti vėjo, vandens ar saulės jėgaines Lietuvos kaimo vietovėse. Projektų atmetimas motyvuotas tuo, jog neva negalima prognozuoti elektros energijos supirkimo kainų penkerių metų laikotarpiui, todėl neįmanoma nustatyti projektų ekonominio gyvybingumo.

Dėl šio sprendimo į teismą kreipėsi apie 70 žaliosios energetikos vystytojų. Visi pareiškėjai laimėjo bylas prieš žemės ūkio ministeriją ir jų projektai buvo grąžinti persvarstymui.

Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos informacija

Šaltinis: BNS

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

Darius2011-04-21 11:12

Kaip giliai Lietuvoje įsišaknijusios ir net į šalies valdžią įlindusios tradicinės energetikos rankos. Viskas daroma, kad tik neprasidėtų atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimas ir tokios energetikos vykdymas. Labai gaila, kad net aukščiausios šalies įstaigos palaiko, nebijokim to drąsiai pasakyti, Rusijos ketinimus ir toliau kontroliuoti Lietuvos energetika.
Džiugu, kad jiems tai nepavyksta ir vargais negalais pajudės šitas vežimas į priekį.

shariuz2011-04-23 16:31

Tai ir ash taip maniau kaip Darius, bet kai rusai nupirko visa veju jegainiu parka lietuvoje tai apskritai palaidojau vilti apie energitine nepriklausomybe

Rašyti komentarą

Tavo komentaras