BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žaliasis virusas sklinda

Rugsėjo 11-13 dienomis jaunoji „Eko karta” kartu su ekologiškos kultūros gidu, mėnraščiu „Ozonas” žaliuoju virusu užkrėtė du sausakimšus AB „Lietuvos geležinkeliai” traukinius vykstančius iš Vilniaus į Klaipėdą ir atgal. Per akciją buvo išdalinta per 900 įvairių leidinio „Ozonas” numerių.

Ekologija padeda bendrauti

Jūsų naršyklė gali nerodyti šio vaizdo. Dvejais savaitgalio vakariniais reisais Vilnius-Klaipėda ir Klaipėda-Vilnius važiavo 1291 keleivis. Visiems keliaujantiems viena ekologiškiausių transporto priemonių - traukiniais, buvo paruošta po vieną leidinio „Ozonas” numerį, o norintiems pasižymėti įdomiausias leidinio vietas buvo dovanojami pieštukai ir rašikliai iš perdirbtų pinigų banknotų.

Maža (bet didžiausia) gudrybė padėjusi keleivių tarpe provokuoti diskusijas ekologijos tema - skirtingi leidinio „Ozonas” numeriai. Vienos kupė ar vagono keleiviai, norėdami perskaityti, turėjo skirtingus leidinius pasidalinti tarpusavyje.

Dažniausia pirma keleivių, bent šiek tiek žinojusių apie akciją ar leidinį, reakcija buvo labai pozityvi. Žmonės domėjosi projektu, negailėjo šypsenų ir smagių komentarų, kadangi tiek netikėta vieta, tiek ir netradicinis švietimo būdas tapo neįprasta švietimo akcija. Daugeliui smagiausia buvo, jog akciją vykdė jaunimas.

Švietimas ekologijos tema - būtinas

4,5 valandos trukusios kelionės metu traukinyje diskusijos virė įvairiomis temomis. Dažniausiai keleiviai stebėjosi popieriaus perdirbimo galimybėmis (laikraštis ir tušinukai bei pieštukai, dalinami akcijos metu, pagaminti iš perdirbto popieriaus). Atsirado keleivių perėmusių provokatorių vaidmenį, kurie diskutavo su iniciatyvine grupe - „kodėl „Ozonas” ekologiškas leidinys?”.

Dauguma keleivių domėjosi labai praktiniais dalykais - ekologiškais produktais ar buities reikmenimis, kiti domėjosi ar „Ozone” yra išvardintos ES struktūrinių fondų aplinkosauginės programos, į kurias galima teikti paraiškas. Viena traukinio keleivių, gavusi dovanų leidinį ir pieštuką iškarto paskambino savo artimiesiems ar draugams, besikalbėdama telefonu pavadino „Eko karta” grupę „kažkokiais geradariais, kurie nemokamai dalina ekologiškus laikraščius ir pieštukus iš perdirbtų pinigų”.

Šios akcijos metu daugelis jos dalyvių džiaugėsi, kad tokia iniciatyva kilo būtent iš jaunų žmonių.
Tai jog tarp gausybės traukiniais keliaujančių atsirado ir tokių, kurie atsisakė bendrauti ekologijos temomis, argumentuodami, kad nesidomi ekologija ir aplinkos apsauga, tik įrodė, jog ekologinis švietimas yra būtinas.

“Eko karta” informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras