BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žaliasis kodas - žalių istorijų konkursas


“ŽALIASIS KODAS” - tai straipsnių apie aplinkos apsaugą ir ekologiją konkursas. Jo dalyviai - studentai ir moksleiviai, neabejingi aplinkosaugos temoms ir nebijantys savo požiūrio išreikšti garsiai. Esi vienas tokių? Netylėk, dalyvauk ir rašyk - aštriausią plunksną įvaldęs laimės ypatingus prizus.

Gal girdėjai, kad dėl mūsų sukeliamos klimato kaitos baltosios meškos greitai neturės kur gyventi, o kažkur tolimame vandenyne, kurio pavadinimo niekas tiksliai neprisimena, nyksta koralų rifai… Viskas labai įdomu ir graudu, bet taip toli, kad tavo tėvams ir draugams čia Lietuvoje vis tiek tingisi rūšiuoti šiukšles, nuo mašinos perlipti ant dviračio arba užsukti čiaupą, kol valosi dantis.

Bet Tau gi ne vis vien. Tai pabandyk įtikinti ir juos!

Kiekvienas žmogus galvoje turi žalią spynelę su kodu. Tik tada, kai tą kodą pavyksta iššifruoti, žalios mintys apie aplinkos saugojimo svarbą gali pasiekti smegenis. Mes kviečiame Tave iššifruoti tą kodą - rasti tinkamus žodžius ir istorijas, kurios padės atrakinti Tavo draugų žalias spyneles ir paskatins juos susimąstyti apie aplinkos saugojimo svarbą.

Tai papasakok istoriją, kuri arčiau mūsų. O ne kažkur Šiaurės ašigalyje ar vandenyne, kurio pavadinimo net neprisimenam. Paaiškink jiems, kaip neatsakingas elgesys su gamta paveiks mus čia ir dabar. Ir ką kiekvienas iš mūsų galime padaryti, kad to išvengtume.

O dabar skaityk taisykles ir sužinok daugiau.

Kas tai per konkursas?

Tai straipsnių apie aplinkos apsaugą ir ekologiją konkursas. Gali rašyti apie bet ką, kad tik tai padėtų įtikinti kitus susidomėti žaliojo kodo paslaptimis. Gal nori pasidalinti, kodėl pradėjai rūšiuoti šiukšles? O gal sužinojai baisių faktų, kaip mus (čia, Lietuvoje) paveiks globalinis atšilimas? Arba pažįsti žmogų, kuris daro ką nors įdomiai „žalio”? Viskas tinka.

Kas gali dalyvauti?

Jei mokaisi mokykloje arba studijuoji universitete, šis konkursas - kaip tik Tau. Beje, straipsnių kiekis - neribotas (tas pats dalyvis gali atsiųsti nors ir 10).

Koks turi būti straipsnis?

Koks tik Tau patinka. Gali rašyti publicistinį straipsnį lyg būtum žurnalistas. Gali išlieti savo mintis esė lyg būtum rašytojas ar komentatorius. Gali kurti tekstinį reportažą, imti interviu, rašyti pasaką, atlikti tyrimą - neribok vaizduotės. Rinkis formą, kuri tau atrodo smagiausia ir labiausiai įtikinanti. Tegul kūryba ŽALIUOJA!

Kokie reikalavimai tekstui?

Ypatingų reikalavimų nėra. Tik būtų gerai, jei tekstas užimtų ne mažiau nei 1 puslapį (apie 2400 spaudos ženklų, neskaitant tarpų tarp raidžių). O jei dar straipsnyje bus mažai klaidų ir daug tvarkos - tada iš viso gerai.

Kaip perduoti konkursui straipsnius?

Atsiųsk el.paštu: konkursas@zaliasiskodas.lt

Kur sužinoti rezultatus ir kitą konkurso info?

Užsuk į mūsų puslapį socialiniame tinkle „Facebook” arba interneto svetainę.

Kada viską reikia daryti?

Straipsnius konkursui gali siųsti iki 2010 m. vasario 10 d. Po to mes išrinksim geriausius ir vasario viduryje paskelbsim laimėtojus, kurie gaus prizus.

O kokie prizai?

Laimėtojui atiteks kelionė į Europos Parlamento būstinę Strasbūre.

Daugiau informacijos www.zaliasiskodas.lt ir Zaliojo kodo FaceBooke.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras