BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žagarėje atidarytas „Žaliasis“ turgelis

Žagarės regioninio parko direkcija, kartu su 8 partneriais iš Lietuvos ir Latvijos (Žiemgalos Planavimo regionas (Latvija, vadovaujantysis partneris), VšĮ „Šiaulių regiono plėtros agentūra”, Dobelės savivaldybė, Plavinu savivaldybė, Viesitės savivaldybė, Rundalės savivaldybė (Latvija), Kurtuvėnų regioninio parko direkcija, Šiaulių rajono savivaldybė), įgyvendina Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną 2007-2013 m. programos projektą „Vietinių produktų rinkos plėtra vidurio Baltijos regione”, Nr. LLIV-340.

Projekto tikslas - skatinti verslumą Žiemgalės ir Šiaurės Lietuvos regionų kaimo vietovėse, gerinti namų ūkio produktų rinkos prieinamumą ir produktyvumą steigiant „Žaliųjų turgelių” infrastruktūrą 6 savivaldybėse, sukurti bendradarbiavimo tinklus ir marketingo strategiją namų ūkio produkcijai vidurio Baltijos regione.

Viena iš projekto veiklų buvo sukurti išskirtinį informatyvų prekės ženklą, kuris padėtų atpažinti ir populiarinti dalyvaujančių partnerių gyventojų gaminamus produktus. Strateginis prekės ženklo tikslas- paremti Žiemgalos ir Šiaurės Lietuvos regiono namudininkus. Vietos gyventojų, amatininkų, tautodailininkų sukurti produktai bus žymimi ir reklamuojami sukurtu prekės ženklu. Ženklas garantuos pirkėjui prekės kokybę. Reklamos ir komunikacijos agentūra „Aeropot” ištyrė Žiemgalos ir Šiaurės Lietuvos vietos rinkas, atliko analizę, sukūrė prekės ženklą ir parengė prekės ženklo strategiją. Prekės ženklo vientisumą užtikrins ženklo identiškumas, grafiniai simboliai ir komunikacija. Pagrindinė ženklo žinutė - Geriausia, ką siūlo vietiniai gamintojai, o šūkis „Vietinių namudininkų gėrybės”. Sukurtas prekės ženklas dviem kalbomis. Prekės ženklas lietuviškai - „Kiemturgis”, latviškai -„Majtirgus”. Ženklo pavadinimas sukurtas panaudojus du žodžius. Iš tai reikštų kartu ir namus, kiemą ir turgų. „Kiemturgis” simbolizuotų vietą, kur galima įsigyti su meile ir šiluma namuose užaugintų ar pagamintų kokybiškų produktų.

Kitos projekte numatytos veiklos: gyventojų mokymai, siekiant paskatinti gyventojus auginti ir parduoti ekologiškas daržoves ar vaisius, kurti ar pagal senąsias tradicijas atgaivinti įvairius produktus ar patiekalus; leidžiami laikraštukai, platinama informacija apie vietos amatininkus ir gamintojus projekto partnerių interneto svetainėse, sukurti produktai reklamuojami Lietuvos ir Latvijos laikraščiuose bei televizijose, gamintojai kviečiami prekiauti partnerių turgeliuose, renginiuose.

Visiems vietos gyventojams labiausiai matoma jau įgyvendinto projekto veikla - turgelio pastatas. Pagal projektą 6 vietose bus statomi turgeliai, visi jie bus skirtingi (vienų partnerių didesni, kitų tiesiog kilnojami). Žagarės regioninio parko direkcija projekto įgyvendinimą perėmė iš Joniškio turizmo ir verslo centro. Jie buvo projekto teikėjai, tačiau įgyvendinti savo laimėto projekto negalėjo. Žagarės regioninio parko direkcijai, perėmus įgyvendinti jau laimėtą projektą, nebuvo galimi jokie esminiai projekto pakeitimai: nei turgelio dydis, prekybos vietų skaičius, statybos medžiagos. Žagarės miestas yra išskirtinė istorinė vieta ir toks, koks buvo suplanuotas pastatyti Joniškyje, netiktų. Pagal laimėto projekto paraiškoje pateiktus parametrus buvo pakeista tik turgelio architektūra (projekto autorius architektas Gintaras Zalagėnas). Prekybos tvarka turgelyje išlieka ta pati (vadovaujantis Joniškio rajono savivaldybės tarybos 2009 m. spalio 8 d. sprendimu Nr. T-229 patvirtintomis taisyklėmis), turgelį administruoja Žagarės seniūnija.

Oficialus turgelio atidarymas įvyks Žagarės vyšnių festivalio metu, liepos 19 d. 16 val., tačiau simboliškai durys buvo atvertos gegužės 24 d. Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Latvijos Respublika grupės ir Latvijos Respublikos Saeimos Parlamentinių ryšių su Lietuva grupės susitikimo metu, dalyvaujant Latvijos Respublikos ambasadoriui Lietuvoje Martinui Virsiui, Lietuvos seimo ir Latvijos seimo nariams.

Priedai:

Senojo ir naujojo turgelio kontrastai

Žagarės regioninio parko direkcijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras