BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

WWOOF: keliauk po pasaulį ir išmok ekologinio ūkininkavimo


Foto (c) wwoof.org

WWOOF pasaulinis tinklas siūlo jums keliauti po pasaulį, apsistoti vietiniuose ekoūkiuose, kur gausite nemokamą nakvynę bei maitinimą ir mokytis ūkininkauti ekologiškai.

Pasaulinis WWOOF tinklas pradėjo megztis 1971 metais Jungtinėje karalystėje. O dabar išplito po visą pasaulį. WWOOF atstovybių tinklą galite rasti pagrindiniame organizacijos tinklapyje www.wwoof.org. Lietuvoje atstovybės dar nėra, tačiau rašoma, kad greitai ji turėtų atsirasti. Todėl lietuviams kol kas siūloma tik keliauti į kitas šalis ir ten mokytis ekologinio ūkininkavimo.

Daugelyje šalių į kurias jūs norite nukeliauti veikia wwoof atstovybės. Pavyzdžiui, pagrindinis tinklapis nurodo į Turkijos atstovybę TaTuTa (beveik kaip mūsų lietuviškas Tatula), ekologiškų ūkių susivienijimą, kurį jūs galite aplankyti. Šiuo metu Turkijoje apie 15 - 20 laipsnių šilumos.

Sąlygos tokios. Jūs kontaktuojate su norimos aplankyti šalies WWOOF atstovybe. Jie nurodo jums ekoūkius, kuriuose galima apsistoti. Atvažiuojate savo jėgomis: traukiniais, autobusais, pakeleivingais automobiliais. Ūkininkas suteikia jums nakvynę ir maitinimą. Jūs gyvenate ūkyje ir mokotės ūkininkauti ekologiškai praktikoje, t.y. padedate ūkininkui dirbti. Per dieną turėsite padėti ne mažiau kaip keturias valandas. Per tokius praktinius, o ne teorinius užsiėmimus galima lengviausiai pasimokyti, o vėliau, grįžus į Lietuvą, įsteigti savo ekologinį ūkį.

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras