BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vystyklų turgus vėl kviečia rūpintis vaikų užpakaliukais ir aplinka

Balandžio pabaigoje Žemės dienos proga pasaulyje vykusi masinė daugkartinių sauskelnių keitimo akcija pretenduoja į Guinnesso rekordų knygą: vienu ypu už ekologinę gyvenseną ir vystyklystę pasisakė daugiau nei 6 tūkstančiai augančių planetos piliečių. Gegužės 28 dieną Vilniaus Tymo kvartale vyks Vystyklų turgus, kurio metu prie šios akcijos galės prisijungti ir mūsų šalies tėveliai bei mamos.

Per šimtus metų kone visose pasaulio šalyse įprastus vystyklus pastaraisiais dešimtmečiais baigia išstumti sauskelnės. Tačiau jos netapo panacėja nei vaikams, nei planetai.

Kiekviename prekybos centre parduodamos sauskelnės toli gražu nėra tokios palankios vaiko sveikatai, kaip kartais gali atrodyti iš reklamos. Ką ir kalbėti apie poveikį aplinkai, jei auginant vos vieną vaiką susidaro šimtai kilogramų sunkiai yrančių atliekų.

Todėl nenuostabu, kad plintant ekologijos idėjoms pasigirsta vis daugiau raginimų grįžti prie vystyklų. Lietuvoje tai jau sulaukė nemenko atgarsio: antrus metus iš eilės sostinės gyventojus bei svečius kviečia Vystyklų turgus.

Tai - anaiptol ne įprasta mugė, kurioje galima išsirinkti vieną ar kitą prekę. Tiesa, to irgi bus: čia savo gaminius pristatys įvairiausius vystyklus siuvančios mamos, dalyvaus vystyklų gamintojai bei importuotojai, lankytojai turės galimybę susipažinti su ekologiškomis vaikų odos priežiūros priemonėmis.

Kartu bus rengiami pokalbiai ir diskusijos apie vystyklų privalumus bei - nieko neslepiant - trūkumus. Nepelnytai primirštą vaikų auginimo būdą propaguojančios mamos pasidalys vystyklų siuvimo bei mezgimo patirtimi, aiškinsis, kas yra vystyklų dermatitas, kvies dalyvauti vystyklystės palaikymo akcijoje „Aš balsuoju už vystyklus!”.

Kartu bus paskelbti jau vykstančio fotografijų konkurso „Aš ir mano vystyklai” bei istorijų tema „Kodėl vystyklai?” varžytuvių nugalėtojai, kurių laukia specialūs prizai. Apdovanojimai lauks ir pasiūliusių geriausią užpakaliuko priežiūros receptą. Lankytojai bus kviečiami dalyvauti žaibo viktorinoje. Kartu vyks ir varžybos: kas greičiau, tvirčiau ir teisingiau suvystys lėlę.

Kol tėveliai ir mamos mėgins perprasti vystyklystės subtilybes, atžaloms muzikines pasakas seks mokyklėlės mažiems ir dideliems „Strazdanėlės” atstovai, „Smaragdo miesto” burtininkai mokys vaikus žongliruoti bei pūsti muilo burbulus, o išalkusiųjų lauks indiški gardumynai.

Į Vystyklų turgų Tymo kvartale kviečiame gegužės 28 dieną nuo 11 valandos. Daugiau informacijos bet kuria tema Jums suteiks mamos Asta (tel. 8 610 17097) bei Vitalija (tel. 8 688 30494).

—–

Vystyklų turgaus programa

11 val. Turgaus atidarymas. Kalba mamos Asta ir Vitalija

11.30 val. Vystyklystės palaikymo akcijos „Aš balsuoju už vystyklus!” pristatymas ir balsų suskaičiavimas.

12.00 val. Pasaulinė vystyklystės banga. Siekiame rekordo - kviečiame šeimas pakeisti vaikučiams vystyklus vienu metu!

12.30 val. Vystyklų naudojimo, siuvimo ir mezgimo patirtimi dalijasi dviejų „vystyklinių” berniukų mama Eglė

13.00 val. Aprišamų vystyklų rišimo varžybos. Demonstruosime įgūdžius! Dalyviai kviečiami registruotis iš anksto el. p. manovystyklai@yahoo.com, vaikelis nebūtinas - rengsime lėles;)

13.30 val. Istorijų konkursas „Kodėl vystyklai?”

14.00 val. Vystyklų dermatitas - kas tai? Kalbamės apie vystyklų naudą sveikatai

14.30 val. Geriausio užpakaliuko priežiūros recepto konkursas

14.45 val. Piešinių konkursas „Svajonių pledas”.

15 val. Žaibiškas klausimų ir atsakymų apie vystyklus konkursas

15.30 val. Fotografijų konkursas „Aš ir mano vystyklai”

16.00 val. Turgaus uždarymas

Taip pat renginio metu mažuosius ir didžiuosius lankytojus:

* „Smaragdo miestas” kvies išmokti žongliruoti arba išpūsti didžiulį muilo burbulą,

* „Strazdanėlės” ausytes malonins muzikinėmis pasakomis,

* o išalkusių pilvelių lauks indiški gardumynai.

Dalyvaukite Vystyklų turgaus dienoje gyvai, siųskite nuotraukas ir istorijas konkursams ir būtinai atiduokite savo balsą palaikydami vystyklystę!

Daugiau informacijos apie renginį, dalyvavimo turguje ir konkursuose sąlygas rasite www.prieraisiojitevyste.lt, www.manovystyklai.blogas.lt. Klauskite ir siūlykite el. p. manovystyklai@yahoo.com, tel. 8 688 30494 arba 8 610 17097.

www.ekobanga.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras