BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vokietijoje didėja ekologiškai dirbančių ūkių skaičius


Nepaisant ekonominės krizės Vokietijoje ir 2009 metais ekologišką produkciją gaminančių ūkių skaičius padidėjo 6 proc. ir šiuo metu Vokietijoje ekologiškai ūkininkaujančių ūkių yra 21 000. Federalinė ekologiškos maisto pramonės asociacija praneša (BÖLW-Bund Ökologische Lebensmittelwirtschaft), kad ekologiškai dirbamos žemės plotai Vokietijoje 2009 m. padidėjo daugiau nei 4,8 proc. ir užima 951 600 ha plotą.

Ypatingai šis skaičius padidėjo Bavarijoje. Bavarijos ekologiško žemės ūkio asociacija praneša, kad ūkių skaičius šioje žemėje padidėjo net 9 proc. (4 313 ūkių) ir net 12 proc. padidėjo ekologiškai dirbamos žemės plotai (148 000 ha).

Kadangi ekologiškų produktų rinka tampa anonimiška, Vokietijoje vis labiau pabrėžiama ekologiškų ūkių narystės svarba asociacijoje. Vokiečių nuomone, savo produkciją svarbu papildomai ženklinti asociacijos ženklu. Tai suteikia produktui pridėtinės vertės. Šiuo metu net 69 proc. visos ekologiškai dirbamos žemės Vokietijoje priklauso ūkiams, kurie dirba ne tik pagal ES ekologinio ūkininkavimo standartus, bet ir papildomai laikosi asociacijos nustatytų standartų. Vidutinis asociacijai priklausančio ūkio dydis yra 60 ha ir dvigubai didesnis už tik pagal ES standartus dirbantį vidutinišką ūkį. Didžiausia asociacija jungianti ekologine gamyba užsiimančius net 5 233 ūkius Vokietijoje yra BIOLAND. Po jos seka asociacija NATURLAND, kuri turi 2 214 ūkius ir dirba 105 316 ha žemės. BIOPARK asociacija jungia tik 647 narius, bet ekologiškai ūkininkaujama net 138 167 hektaruose.

Lietuvos delegacija, pakeliui vykstanti į pasaulinę ekologiškų produktų parodą BioFach Niurnberge (Vokietija), svečiose šalyse, aplankė ir keletą ekologinės gamybos ūkių. Fotografijoje, 2010 m. vasario 12 d., užfiksuota, kai Lietuvos delegacijos nariai (dalis delegacijos narių fotografijoje nesimato - sėdi salės dešinėje pusėje) susitiko ir išklausė vieno iš ekologinio ūkio Vokietijoje ūkio vadovų pristatymą, po to detaliau susipažino ir su pačiu ūkiu. Almono Gutkausko FOTO

Vokietijoje beveik pusė ekologiškai dirbamo ploto yra žalienos. 2008 metais ekologinės žalienos sudarė 54 proc., o dirbama žemė 42 proc. viso ekologinių žemės ūkio naudmenų ploto. Likusiame plote auginamos daugiametės kultūros įskaitant ir sodus. Svarbiausia ekologinė kultūra yra javai. Labiausiai Vokietijoje auginami javai yra rugiai ir kviečiai. Tačiau reikia pastebėti, kad net 50 proc. dirbamos žemės skiriama dinkelio (lukštiniai kviečiai) auginimui ir 13 proc. avižų auginimui. Gyvulininkystės srityje padidėjo tiek ekologiškai auginamų kiaulių tiek galvijų skaičius. 2009 m. ekologinio pieno patiekta rinkai net 15 proc. daugiau nei 2008 m.

Federalinė ekologiškos maisto pramonės asociacija prognozuoja, kad ir 2010 metais tiek paklausa ekologiškiems produktams tiek jų pasiūla Vokietijoje didės, o ekologine gamyba užsiimančių ūkių skaičius taip pat augs.

Daina Lipps, Žemės ūkio atašė Vokietijoje
Informacijos šaltinis: BÖLW informacinis leidinys „Zahlen, Daten, Fakten:Die Bio-Branche 2010″

www.organic.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras