BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

“Vivattur” parodoje siūlys keliauti po saugomas teritorijas

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba Tarptautinėje turizmo, sporto ir laisvalaikio parodoje „Vivattur 2011″ pristatys projektą - konkursą „Atrask ir pažink Lietuvos saugomas teritorijas”, kurio metu skatins keliauti po Lietuvos nacionalinius ir regioninius parkus. Taip pat pristatys naujus pažintinius takus, gamtos maršrutus, naujus lankytojų centrus Lietuvos saugomose teritorijose.

Ekologinis turizmas daugelyje pasaulio valstybių tampa vis populiaresnis. Ekologinis turizmas labiausiai sietinas su saugomomis teritorijomis. Būtent čia lankytojas gali kvėpuoti švariu oru, mėgautis ramybe, pamatyti gamtos ir kultūros vertybes.

Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorės Rūtos Baškytės, jau ne vienerius metus Lietuvos saugomose teritorijose yra kuriama infrastruktūra, sudaranti galimybes keliautojams patogiau susipažinti su mūsų krašto gamtos vertybėmis, unikaliu kraštovaizdžiu, biologine įvairove. Norime pakviesti keliauti po gimtąjį kraštą ir geriau pažinti Lietuvos gamtą.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM kartu su žurnalu „Kelionės ir pramogos” projekto „Atrask ir pažink Lietuvos saugomas teritorijas” rėmuose šiais metais organizuoja konkursą, raginantį pažintį gimtąjį kraštą ir gamtą, gražiausias lankomas vietoves Lietuvos saugomose teritorijose. Konkurso trukmė: 2011 m. kovo 1 d. - spalio 31 d.

Konkurso „Atrask ir pažink Lietuvos saugomas teritorijas” metu siūloma aplankyti 35 saugomas teritorijas (5 nacionalinius ir 30 regioninių parkų), kuriose keliautojams reikės fotoaparatu užfiksuoti net 50 įdomių gamtos bei kultūros paveldo objektų, unikalių vietovių. Lankytinų vietų sąraše - naujai įrengtos ir pažintiniam turizmui pritaikytos vietos, populiarūs gamtiniai maršrutai. Tačiau keliautojų laukia ir dar nematytos vietos, atsiveriančios nuostabios kraštovaizdžio panoramos, unikalūs atradimai gamtoje.

Tai atnaujintas lankymui Aukštaitijoje esantis Ladakalnis, nuo kurio matosi septyni ežerai… Tai unikalus paminklas Panemunių regioniniame parke - Veliuonos piliakalnis, šalia kurio įrengta nauja turizmo infrastruktūra… Ir ką tik įrengtas pėsčiųjų gamtos takas Arlaviškių kadagyne Kauno marių regioniniame parke… Ir neišsenkantis šaltinis „Lino verdenė” Sirvėtos regioniniame parke… Tai medžiai senoliai - Raganų eglė Rambyno regioniniame parke ir Penkiolikakamienė liepa Ventos regioniniame parke…

Kuo daugiau objektų Lietuvos saugomose teritorijose keliautojai aplankys, tuo daugiau taškų gaus. Maksimalus taškų skaičius - 500 (aplankius kiekvieną objektą, lankytojai gauna 10 taškų; iš viso - 50 lankomų vietų). Konkurso laimėtojais taps tie, kurie surinks 300 taškų, t. y. aplankys ir nusifotografuos nurodytose vietose prie 30 objektų.

Kiekvienas dalyvis (ar grupė) nuo kovo vidurio jau galės registruotis www.kelionesirpramogos.lt ir talpinti savo nuotrauką, kuri bylotų apie aplankytą objektą. Laukiami ir kelionių aprašymai, dienoraščiai. Įdomiausi bus spausdinami žurnale „Kelionės ir pramogos” bei interneto svetainėje www.vstt.lt.
Metų pabaigoje konkurso laimėtojai bus pakviesti į šventę, kurioje visi bus apdovanoti diplomais. Aplankiusieji daugiausia lankomų objektų Lietuvos saugomose teritorijose ir surinkę daugiausia taškų, bus apdovanoti išskirtiniais prizais.

KELIAUKIME PO LIETUVOS SAUGOMAS TERITORIJAS!

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras