BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Visuotinio švietimo savaitė skelbia: Šok į tvaraus gyvenimo stilių!

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras (LVJC) bei Švietimo ir mokslo ministerija kviečia moksleivius, mokytojus ir jaunimo organizacijas jungtis prie tvaraus gyvenimo idėjas propaguojančios „Visuotinio švietimo savaitės”, jau 15 kartą rengiamos Lietuvoje ir dar 100 pasaulio šalių. 2013 m. lapkričio 16-24 d.Europos Tarybos iniciatyva Lietuvoje ir visame pasaulyje organizuojama Visuotinio švietimo savaitė, kurios metu vyksta gausybė vaikams, jaunimui ir mokytojams skirtų renginių - konkursų, konferencijų, koncertų, akcijų ir kt. Šių metų Visuotinio švietimo savaitės tema ŠOK Į TVARAUS GYVENIMO STILIŲ! („Go for a Sustainable Life Style!”) pasirinkta, siekiant atkreipti dėmesį į žmogaus veiklos poveikį aplinkai bei žmonių gyvenimo kokybei, taip pat paskatinti naujų vartojimo kultūros vertybių formavimąsi.

Pasak Visuotinio švietimo savaitės renginius koordinuojančios Jolantos Markevičienės (LVJC), „šiandieniniai vaikai - karta, kuri tiesiogiai pajus šių dienų švaistūniškumo ir neatsakingo vartojimo pasekmes bei turės rasti būdų, kaip jas išspręsti. Labai svarbu, kad jaunimas kuo ankščiau suprastų tvaraus vystymosi, atsakingo vartojimo, ekologinio mąstymo idėjas bei taptų pokyčių savo bendruomenėse iniciatoriais. Kadangi didžiąją dalį savo laiko jaunoji karta praleidžia įvairiose ugdymo įstaigose - čia jie ir turėtų įgyti atsakingo vartojimo įgūdžių bei kompetencijų. Visuotinio švietimo savaitės metu ugdymo įstaigos turės galimybę pasitikrinti, kaip jos prisideda prie planetos išsaugojimo, kiek tvari yra mokyklos kasdienybė, kokius tvaraus ir atsakingo gyvenimo įgūdžius ugdosi moksleivis, lankydamas mokyklą ir stebėdamas jos aplinką”, - pasakoja J. Markevičienė, kviesdama mokyklas dalyvauti Visuotinio švietimo savaitės renginiuose ir konkursuose.

Rašinio konkurse „Laiškas iš ateities” moksleiviai rašys laiškus apie tai, kas žmonijos ir pasaulio laukia po 100 ir daugiau metų, taip pat ateities žmonių akimis bandys vertinti mūsų laikų gyvenimo stilių, pastangas išsaugoti švarią ir saugią aplinką bei resursus. Geriausi rašiniai bus atspausdinti ekologinio švietimo žurnale „Ozonas”.

Kūrybinio konkurso „5 x kostiumas = vis kitoks gražumas” dalyviai kurs skirtingus mokyklinės uniformos dėvėjimo variantus, diskutuos apie uniformų reikšmę mažinant išmetamų drabužių kiekį ir aplinkos taršą.

Plakato konkurso „Lašas po lašo” dalyviai savo darbuose nagrinės vandens svarbą žmogui ir pasauliui, dalinsis mintimis apie vandens trūkumo problemas bei vandens taupymo idėjas. Geriausiu išrinktas plakatas bus atspausdintas ir išplatintas ugdymo įstaigose.

„Palangės ūkio” konkurso dalyviai gilinsis į aplinkos trapumą bei augalų augimo ciklo ypatumus. O savo pačių įrengtuose palangės ūkiuose augins daržoves ar žalumynus, naudodami aplinkai draugiškas technologijas, gamtinės žemdirbystės principus.

Piešinių konkurso „Atsinaujinantys energijos šaltiniai” dalyviai kurs darbus apie alternatyvios energijos panaudojimo perspektyvas ir poveikį aplinkai. Piešinių paroda bus eksponuojama LR Seimo Europos informacijos biure.

Nuotraukų konkurso „Atliekų rūšiavimo stilius” dalyviai pasakos, kaip kaupia ir rūšiuoja atliekas namie bei mokykloje, kurs modernių rūšiavimo talpų projektus, kurie rūšiavimą paverstų ne tik tausojančiu aplinką įpročiu, bet ir stilinga interjero detale. Šio konkurso laimėtojams įspūdingus prizus įsteigė VŠĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija”.

Idėjų konkurso „Dviratis: ruduo-žiema-pavasaris” dalyviai dalinsis savo idėjomis, kaip paruošti dviratį arba pritaikyti drabužius, kad dviračiu būtų galima saugiai važiuoti bet kokiomis oro sąlygomis ir bet kokiu metų laiku.

Iniciatyvų konkurse dalyvaujančios mokyklos dalins patarimus apie vandens ir energijos taupymą, atliekų rūšiavimą, sveikus mitybos ir keliavimo įpročius.

Lapkričio 20 d. 10.00-14.30 val. švietimo sistemos dalyviams skirtoje konferencijoje „Švietimas tvariam vystymuisi ugdant pasaulio pilietį” bus aptarti tvarios mokyklos kūrimo klausimai - aplinkosaugos bei ugdymo specialistai diskutuos, kaip ugdymo įstaigose įgyvendinti tvaraus vystymosi idėjas, skatinti vaikų susidomėjimą tvaraus gyvenimo stiliumi, propaguoti aplinką tausojantį vartojimą.

Lapkričio 21 d. 11.00-16.00 val. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre organizuojama Veiksmo diena „Šok į tvaraus gyvenimo stilių!”, kurios metu vyks paskaitos, kūrybinės dirbtuvės, konkursinių darbų paroda moksleiviams, Gabrieliaus Liaudansko - Svaro bei DJ Mamania koncertas.

Nacionalinis Visuotinio švietimo savaitės koordinatorius - LR Švietimo ir mokslo ministerija

Reginius organizuoja - Lietuvos vaikų ir jaunimo centras

Partneriai: Lietuvos Respublikos Seimo Europos informacijos biuras, VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija”, Lietuvos savivaldybių asociacija, neformaliojo švietimo asociacija „Jaunimo akademija”, Lietuvos energetikos institutas, ekologinio švietimo žurnalas „Ozonas”, Technologijos.lt

Visa informacija apie „Visuotinio švietimo savaitės” renginius ir konkursus - www.savaite.lvjc.lt

Daugiau informacijos:

Jūratė Janavičienė, LVJC Rinkodaros ir ryšių su visuomene specialistė
tel. (8 5) 205 4705, el. p. jurate.j@lvjc.lt,
Jolanta Markevičienė, LVJC Neformaliojo švietimo projektų vadovė
tel. (8 5) 272 5319, el. p. jolanta@lvjc.lt,
www.lvjc.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras