BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Visuomeninės organizacijos palankiai vertina aplinkos ministro sprendimą


2011-01-31 dieną LR aplinkos ministro Gedimino Kazlausko iniciatyva įvyko tarpžinybinis pasitarimas dėl vilkų populiacijos reguliavimo ir apsaugos problemų. Į pasitarimą buvo pakviesti ir savo poziciją pateikė ir Lietuvos nevyriausybinių aplinkosauginių organizacijų atstovai.

Atsižvelgdamas į išsakytas abejones ir suprasdamas problemos kompleksiškumą aplinkos ministras pasirašė įsakymą, kuriuo šio medžioklės sezono vilkų sumedžiojimo limitas sumažintas nuo 60 iki 40 individų. Taip pat ministras paragino nedelsiant sukurti visas suinteresuotas puses atstovaujančią darbo grupę, kuri pradėtų ruošti vilkų populiacijos valdymo ir apsaugos planą.

Visų dalyvavusių nevyriausybinių organizacijų vardu norėtume darsyk viešai padėkoti aplinkos ministrui Gediminui Kazlauskui už parodytą geranoriškumą, nusiteikimą kalbėtis ir girdėti visas puses. Nuoširdžiai viliamės, kad išsakyti paraginimai bus išgirsti ir prasidės konstruktyviu bendradarbiavimu paremti darbai, kurių pagrindinis tikslas – išsaugoti sveiką, gyvybingą, deramą vietą ekosistemoje užimančią ir kuo mažiau su žmogumi konfliktuojančią vilkų populiaciją.

Labai džiaugiamės, kad susidomėjimą šiuo klausimu parodė ir žiniasklaidos atstovai. Deja, žiūrėjusiems LRT “Panorama” 2011-02-02 dienos reportažą dėl įsivėlusių apmaudžių netikslumų galėjo susidaryti įspūdis, kad aplinkosauginės organizacijos nėra patenkintos aplinkos ministro sprendimais. Todėl dar sykį pabrėžiame, kad Gamtos apsaugos asociacija “Baltijos vilkas” ir kitos pasitarime dalyvavusios aplinkosauginės organizacijos priimtus sprendimus ir išreikštą ministro poziciją vertina vienareikšmiškai teigiamai. Tikimės, kad šis smulkus nesklandumas nesuklaidino visuomenės ir netaps kliūtimi geranoriškam bendradarbiavimui su Aplinkos ministerija.

Gamtos apsaugos asociacija “Baltijos vilkas”

Lietuvos nevyriausybinių aplinkosauginių organizacijų koalicija

Lietuvos žaliųjų judėjimas

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras